Modern Şark Köşesi Modelleri

Modern Şark Köşesi Takımları

İnsanların modern hayatın içerisinde olsa da kendi kültürlerini kullanma ve yaşatma istekleri her zaman devam ediyor. Bu durumun sonucunda son yıllarda en çok tercih edilen mobilyalar arasında modern şark köşeleri bulunmaktadır. Bunlar genelde otellerde, toplanma alanlarında ve özel olarak düzenlenen turizm merkezlerinde karşımıza çıkıyor. Özellikle bu türden yerlere özel bir ilgi duyulmaktadır. Gelişen mobilya sektörü sayesinde sizlerde rahatça evinize şart köşesi oluşturabilirsiniz. Rahat ve konforlu olmalarının yanı sıra odanın her noktasını verimli bir şekilde kullanıma imkan tanınmasından dolayı tercih edilebilir. Sadece eskiye olan özlemden dolayı değil ergonomik oluşları da çok önemli bir avantajdır.

Şark köşesi kültürümüze çok eski yıllarda girmiş bir oluşumdur. Kelime Arapça kökenli olarak doğu anlamına gelmektedir. Bu köşeler doğu kültüründe olduğundan dolayı bu şekilde yapılan düzenlemelere de şark köşesi adı verilmiştir. Günümüze kadar da bozulmadan bu şekilde gelmiştir. Ancak şark köşeleri artık oturma köşesi olarak da anılmaktadır.

Bunlar doğu kültüründe daha çok misafirleri ağırlamak için kullanılıyordu. Çünkü çok sayıda oturma noktası sunması ve istenilen kadar misafirin rahatça ağırlanması nedeniyle tercih edilmekteydi. Bu tür oturma alanlarında masa ve sandalye tercih edilmez. İnsanlar oturmak için bu noktaları kullanır, yemek içinse yer tercih edilirdi. Zemine yakın ve hafif yükseklikte olan şark köşeleri evin durumuna göre uzunlukları değişmekteydi.

Modern şark köşeleri ise daha rahat ve istenilen yükseklikte hazırlanarak insanlara sunuluyor. Odanın boyutlarında emin olduktan sonra istenilen köşe takımı özel olarak düzenlenerek odaya uygun bir hale getiriliyor. Kullanım kolaylığı sunması farklı renklerde ve dizayn edilen yapılar çok kullanışlıdır. Otellerde ve lokantalarda gördüğünüz şark köşelerini artık sizlerde evlerinize alma şansına sahipsiniz.

Modern şark köşesi minderleri sedir takımları üzerine yada yere konularak kullanılır. Son zamanlarda palet sedir takımı olarak da kullananların sayısı arttı. Rahat ve uzun yıllar kullanıma uygun bu minder takımları firmamız tarafından üretilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şark Köşesi Kumaş Modelleri başlıklı makalemizde Şark köşesi kumaş fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir