x

Şark odası yapmak istediğiniz bir mekanınız var ve içini çeşitli şark köşesi malzemeleri ile tasarım yapmak istiyorsunuz. Bir şark odası yapmak için iki temel eşyadan birisini muhakkak bulundurmalısınız. Birincisi sedir. Güzel bir sedir köşesi ile hem rahat hem de kullanışlı bir şark odası tasarlayabilirsiniz. Eğer sedir gibi yerden yüksek bir model istemiyorsanız şark köşesi minderleri yani sedir minderleri ile yerde kullanarak bir köşe oluşturabilirsiniz.

Şark Köşesi Aksesuarları

Masa ve Sehpa Modelleri

Şark odası tasarımına uygun doğal ve farklı renklerde tasarladığımız masa ve sehpa modellerimizi bu bölümde inceleyebilirsiniz. Şark köşesi masaları ve şark köşesi sehpaları istediğiniz ebatlarda tarafımızdan üretilmektedir. İster mutfakta yemek odası takımı olarak kullanmak için ister şark köşesi takımında kullanmak için ürettiğimiz modelleri zevkinize sunuyoruz.

Mekanınızın bütün odaları elbette sizin için önemlidir. Fakat misafirlerinizi ağırladığınız odanız sizin için en önemli odadır. Orada siz ve misafirleriniz rahat bir şekilde oturup sohbet etmek birşeyler yemek içmek istersiniz. İşte şark odaları tam da böyle bir odadır. Muhabbet ve sohbet için birebirdir. Bazen binlerce lira harcama yaparak çeşitli mobilyalar alırsınız ama istediğiniz ortamı bir türlü bulamazsınız. İşte eksik olan şey şark köşesi ve dekorasyon eksikliğidir.

Bu bölümde inceleyeceğiniz sehpaları seçmeden önce, sedir bölümüne göz atarak renkler hakkında fikir edinebilirsiniz. Eğer yer minderleri şekilde bir tasarım yapacaksanız sehpa almanızı tavsiye ederiz. İstemiş olduğunuz masa bahçe, teras ve balkonlarda kullanılacak birşey ise bahçe mobilyaları kısmına göz atmanızı tavsiye ederiz. Masanızın üzerini donatmak üzere bakır aksesuarlar kısmına da göz atın deriz. Şark köşesi sehpa ve masaları hakkında müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek de bilgi alabilirsiniz.

Bu iki temel eşyanın dışında kullanılabilecek diğer şark köşesi eşyaları olarak bir kaçını burada paylaşalım. Birincisi kilim yada halı. Kilimi ister yere serin ister duvara asın. Fakat duvara asacağınız ufak da olsa bir kilim yada halı ortama sıcak hava katacaktır. Diğer bir eşya olarak sehpa yada masa. Tabi bu masa modern tasarımlı olmaması gerekiyor. Naturel yada ham görünümlü bir ağaç masa olabilir. Yada şark köşesi kumaşları ile imal edilmiş bir masa olabilir. Diğer bir eşya bakır sini, bakır semaver yada çaydanlık olabilir.

Bunların dışında minderlerin yada sedirin uç noktalarına birer dirseklik yada kol dayama yastığı dediğimiz yastıklardan koymanız da gayet şık olur. Şark köşesi aksesuarları olarak bunların dışında duvara küçük bir raf koyarak üzerine bakır aksesuarlar, gaz lambası veya mum koyabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta uyumdur. Bir birine zıt tarzda eşyalar sırıtacağını unutmayın. Örneğin şark odası yaptınız fakat avizeniz oldukça modern bir avize. Bu tür hatalar yapmamaya gayret gösterin. Bunun dışında kullanacağınız halı yada kilime de dikkat etmeniz gerekiyor. Son olarak da renk uyumu çok önemli. Renkler ve desenler ne çok karışık olmalı ne de çok sadece. Beğendiğiniz tarza en yakın renkler ve desenleri seçin ve bütün eşyalarda aynı yada en yakın motifi kullanmaya çalışın. Bazen zıt renkler de modelin ortaya çıkması açısından gayet güzel bir hava katar. O sebeple aynı renkleri defalarca kullanarak rengi boğmayın.

Bu yazımızda size şark köşesi malzemeleri hakkında bilgi verdik. Sitemizin diğer kısımlarını inceleyerek farklı paylaşımlarımızı da bulabilirsiniz. Şark köşesi, Anadolu kültürünü yansıtan en önemli eşyalardan birisidir. Değişik renk ve desenlerle ürettiğimiz şark köşe takımlarını beğeninize sunuyoruz. Şark köşesi aksesuarları olarak firmamızde çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Bunların bir çoğu yan taraftaki menüne yer almaktadır. Kırlent modelleri, bakır aksesuarlar, sehpa modelleri, avize çeşitleri ve çeşitli ahşap masalar örnek olarak sunulmuştur. Bunların dışında duvar kilimi ve yer kilimleri de mevcuttur. Dilerseniz firmamızı ziyaret ederek bu ürünleri görebilirsiniz. Yada internet üzerinden sipariş vermeniz de mümkündür. Beğendiğiniz şark köşesi aksesuarı sipariş vererek evinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

INSTAGRAM

Şark köşesi malzemeleri (1 Yorum)

  1. Merhaba,çiğköfte dükkanım var ve alt katta kullanmadığım 2.70×3.5×3.5 U şeklinde şark odası konseptinde kullanmak istediğim bir yerim var.zemin tamamen kilim olacak ve ayakkabılar çıkarılarak ortama girilecek.sizin ölçülerinizle oturtmaya çalıştım ancak beceremedim. insanlar oturduğunda hepsinin kolaylıkla uşabileceği yer sofralarında kullanılan metal tepsiler kullanmak istiyorum.2 uzun duvar paraleline yerlrştirdiğimde var olan ölçülerle çok iç içe olunuyor. özetle siz ne düşünürsünüz,fikir olarak nasıl yardımcı olabilirsiniz.teşekkürler