x

Şark köşesi kumaş modelleri deyince insanların aklına ilk gelecek şey köy eşyaları olur. Doğrudur esasında şark odası Anadolu’yu temsil eder. Batının o alışagelmiş modern oturma gruplarından farklıdır. Moda ile hiç bir ilgisi yoktur. Batılı iç mimarlar gibi haftada bir model değişikliği de olmaz şark köşesinde.. Renkler ve desenler birbirlerine çok yakındır. Belirli bir çizgisi vardır. Şark köşesi halıları ve şark köşesi kilimleri bu dekorun olmazsa olmazıdır mesela. Modern ve Klasik şark odası yapmak isteyenler için imalatını yaptığımız ahşap sedir modelleri ve şark köşelerine uygun pamuklu dokuma kumaşlar satılıyor. Yüzlerce sedir minderi ve şark köşesi döşeme kumaşlarından bazılarını burada yayınladık.

Kumaş Modeli: Konak

Kumaş Modeli: Kervan

Kumaş Modeli: İmirza

Kumaş Modeli: Hanzala

Kumaş Modeli: Yörük

Kumaş Modeli: Hicaz

Kumaş Modeli: Yakamoz

Kumaş Modeli: Cemre

(Pek yakında diğer kumaş modellerimizi de buradan yayınlayacağız…)

Güncel kumaş fiyatları ve satın almak için bu web sayfamızı ziyaret edebilisiniz: TIKLAYIN

Döşemelik kumaş çeşitleri ve fiyatları

Şark Köşesi Döşemelik Kumaş Fiyatları

Kumaşlar tekstil sektörünün her aşamasında olduğu gibi pamuk, polyester, yün gibi ham madde karışımlarından elde ediliyor. Kumaş kalitesi ve fiyatları da buna göre ortaya çıkıyor. Tabii son zamanlarda baskı kumaşlar çok yaygınlaşmaya başladı. Bunun sebebi bu kumaşların daha uygun fiyatlı olması ve üretiminin çok basit olması. Bilgisayar ortamında hazırlanan desenin dijital baskı ile çıkarılması çok kısa sürede oluyor. Halbuki şark köşesi kumaşlarının neredeyse tamamı dokuma kumaştır. Dokuma kumaşların üretimi baskı kumaşlara göre hem daha zor, daha maliyetli ve daha fazla zaman alıyor. Bu sebeple şark köşesi kumaş fiyatları dijital baskı kumaşlara göre daha yüksek diyebiliriz.

Şark köşesi minder kumaşı

Kumaş fiyatlarımız genel olarak metre bazlı 15 TL’den başlamaktadır. Gramaj ve iplik kalitesine göre fiyatlar 100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Şark köşesi halı ve kilim gibi ürünlerden de yapıldığı için onların fiyatları da 40 TL civarındadır. Fiyatlarda KDV dahil değildir. Fiyat alırken kargo masrafını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şark Köşesi Döşemelik Minder Kumaşları

Şark köşesi döşemelik kumaş, halı ve kilim gibi üç farklı şekilde yapılır. Aşağıda bazı ürünlerden örnekler sunuyoruz. Şark köşesi modellerinin en önemli özelliği dokuma olması ve yıkanabilir özelliğe sahip olmasıdır. Burada gördüğünüz bütün minderler fermuarlı olup, kılıf şeklinde dikilmiştir. Kirlendiğinde rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Fakat şu kesinlikle yanlıştır. Şark köşesi yada sedir köylerde olur. Her Anadolu’yu yansıtan simge köy işi demek değildir. Sedirler ve şark köşeleri Türklerin bir kültür göstergedir. Bu kültürden doğma bir dekordur. Duvarda asılan bir kilim ve yine duvardaki ahşap raflar.. Ahşap masalar.. Ve bunların üzerini süsleyen bakır aksesuarlar.. Böyle bir ortamı düşünebiliyor musunuz?

Tamamen doğal.. Batı kentlerinin o yapmacık yapılarından ve gösteriş meraklısı dekoralara inat, samimi ve sıcak ortamlar.. Sohbetini bakır semaverde demlenmiş bir çay ile süslemeniz.. Yada o güzel desenleriyle kendisini gösteren bakır cezvelerde yapılmış bir kahve.. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Eğer şark köşesi diyorsanız, Şark Dekorasyon’a uğramalısınız deriz.

INSTAGRAM

Şark köşesi kumaş modelleri (14 Yorum)

 1. 8 yıl önce aldığımız Ürgüp kumaşı dokuma minderlerimizi hala aynı gün ki gibi kullanmaktayız.Aldığı ücretin hakkını veren bir firma bu zamanda yok denecek kadar az.Biz bir kez daha teşekkür ederiz iyiki varsınız.

  • Ayten Hanım. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Memnun olmanız bizi ziyadesi ile mutlu etti.

 2. Modern 02 modelinizin boyutları ve fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim renk kataloğu da gönderir misiniz

 3. iyi günler kardelen 10 modeliniz alt kısmı ile sırt kısmı tek parçamı iki ayrı parca mı

 4. Modern Şark Odası Minder Modelleri
  Fiyatlarını ve özellikleri hakkında bilgi almak istiyorum. Evde kedilerim var temizliği kolay ve su geçirmeyen ürünler tercih ediyorum. Teşekkür ederim iyi günler

  • Güniz hanım. Su itici kumaşlarımız bulunuyor. Firmamıza gelerek ürünleri inceleme şansınız var mı?

 5. harika tasarım renk ve modeller bayıldım ellerinize sağlık çok güzeller hafta içerisinde irtibat kurarım inşallah en kısa zamanda minder ve yastık sipariş vermek isterim fiyatta anlaşırsak

  • Ömer Bey..

   Merhabalar. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Her zaman bekleriz.