x

Sedir, şark odasının vazgeçilmez eşyalarından biridir. Ülkemizin yani Anadolu kültürünün en bilindik eşyalarından olan sedir köşe koltuk değişik renk ve motifleriyle evinize bir başka hava katacaktır. Sıradanlaşan koltuk modellerinden, evinizin estetiğine uymayan çekyat takımlarından ve o alışa gelmiş kanepe gruplarından sıkıldıysanız eğer, ahşap koltuk ve sedir modelleri tam aradığınız dekorasyon eşyasıdır. Son yıllarda Avrupa’nın dekor kültürünü yansıtan, modern adı altında üretilen koltuk takımlarının da sıradanlaştığı herkes tarafından bilinmektedir. Birbirinden farkı olmayan kumaş desenleri ve aynı renklerin sadece farklı ebatlarda kesilmesinden ibaret olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Pekiyi bu koltuk modellerinin farkı nedir? Sadece fiyatı. Binlerce lira para vererek evinize kurduğunuz koltuk takımlarının, sedirlerden tek farklı sadece vereceğiniz daha yüksek bedeller olduğunu unutmayın. Ahşap sedir modelleri ve şark sedir çeşitleri için üretim, imalat ve toptan-perakende satış yerimiz İstanbul’dadır. Klasik Osmanlı usulü ve modern sedir koltuk modellerini incelemenizi tavsiye ederiz. Kaliteli, garantili sattığımız dekoratif otantik sedir modellerimizi incelemeye hazır mısınız?

Ahşap Sedir Modelleri

Ev yada ofisinize mobilya alacaklar için bazı tavsiyelerde bulunalım. Öncelikle alacağınız ürünün hakkında sadece fiyat araştırması yapmayın. En uygun nerede satılıyorsa onu almak yerine, mobilyalarda kullanılan hammadde hakkında az da olsa bir araştırma yapınız. Şimdi size kısa kısa bazı bilgileri örnek olarak verelim. Örneğin salona bir köşe takımı alacaksınız. İnternet üzerinde araştırma yapıyorsunuz. En uygun sedir takımını sipariş verdiniz. Evinize suntadan yapılmış basit bir mobilya geldi. Üzerinde kullanılan minderler oldukça rahatsız ve kalitesiz. Minderler seyyar değil, sedire sabitlenmiş, çakılmış şekilde. Uygun dahi almış olsanız bu alışverişin size karı mı var, zararı mı? Yada bir çam ağacından yapılmış ekonomik bir sedir düşünün. Dışında polyester bir halı ile döşenmiş sabit ve rahatsız bir minder tıkımı var. Kirlendiğinde yıkanmıyor yada değişmiyor. Şunu unutmayın ki, her şey internette göründüğü gibi güzel olmayabilir. Bu alışveriş sadece mobilya sektöründe değil tüm piyasalar için geçerlidir. Bu sebeple düşük fiyatlı olanı değil, kaliteli ve konforlu olanı tercih edin diyoruz.

Firmamız Nasıl Sedir Yapıyor?

Firmamız tarafından üretilen sedirler gürgen/kayın ağacındandır. Oturum ve sırt minderlerinin neredeyse tamamı seyyar olup, değişime, yıkanmaya uygun şekilde üretilir. Kullandığımız ahşap kısımlar birinci kalite olduğu gibi süngerde de 32 dns sert kaliteli sünger kullanmaktayız. Ot, saman gibi ürünler kullanmıyoruz. Kumaşlarımız ise pamuklu ve dokuma olup, yıkanmaya uygundur ve fermuarlıdır.

Şark Dekorasyon, kendi kültürümüzün dekorunu oluşturan bir tasarım firmasıdır. İstediğiniz boyda ve istediğiniz genişlikte, üreteceğimiz sedirler ile evinizde Anadolu’nun dekorunu oluşturuyoruz.

Evinize kuracağımız şark köşesi ve sedirlerde, kullanmış olduğumuz hammadde ve yarı mamullerin tamamı birinci kalitedir. Ürettiğimiz sedirlerin iskeletlerinde kullanılan ağaç cinsi gürgen ve kayın cinsidir. Minder modellerinde kullandığımız süngerlerin tamamı sert ve gri süngerdir. Minderlerin yüzeylerinde kullandığımız kumaş ve halıların kalitesi ise tamamen birinci sınıf olup, çıkartılabilir ve yıkanabilir niteliktedir. Şark Dekorasyon olarak bizler size sunduğumuz ürünlerin tamamında müşteri memnuniyeti ve kaliteyi yüksek tutmayı hedeflemekteyiz. Firmamızdan alacağınız sedirler garantili olup, evinize kadar teslim edilir.

Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, Şark Dekorasyon size bir telefon kadar yakın. Sedir modelleri ve sedir fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bize bir telefon yada mail ile ulaşmanız. Firmamızdan alacağınız bütün sedir modelleri için memnuniyet iddiasında bulunuyoruz. Şark Dekorasyon’dan alış veriş yapan her müşteri, Şark Dekorasyon için bir referanstır. Firmamız ile alışveriş yapan bütün müşterilimizi referans gösteriyoruz. Çünkü biz, işimizi ciddiye alıyoruz. Eğer siz de, evinizi ciddiye alıyorsanız ve modası geçmeyen bir odanız olmasını istiyorsanız firmamızı ziyaret edin..

Cam Önü Sedir Modelleri

Son yıllarda en çok satış yaptığımız sedir modellerinden biridir. Her ne kadar beyaz ve krem renkleri tercih edilse de ceviz ve naturel ahşap renkleri daha doğal bir ortam oluşturduğunu unutmamak gerekir. Hem görsel açıdan hem de kullanım kolaylığı açısından naturel sedirlerin daha avantajlı olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü lake mobilyalar ufak bir çarpma yada herhangi bir darbede çabuk iz yapmaktadır. Cam önüne yapacağımız sedirlerin ölçüsü standart değildirdir. Özel ölçü olarak odanıza yataklı ve bazalı, sandıklı, çekmapeceli sedir modelleri yapabiliriz. Cam önü sedir fiyatları da bu detaylara göre belirlenmektedir.

Modern Sedir Modelleri

Sedir fiyatları

Modern sedir takımı fiyatları

Sedir, şark köşesinin olmazsa olmaz eşyasıdır. Anadolu kültürünün en belirgin eşyalarından olan sedir değişik renk ve desenleriyle evinize bir başka hava katacaktır. Sıradanlaşan koltuk takımlarından, evinizin estetiğine uymayan çekyat takımlarından ve o alışa gelmiş maxi gruplarından sıkıldıysanız şayet, sedir tam aradığınız bir ev eşyasıdır. Son zamanlarda Avrupa kültürünü yansıtan, modern adı altında üretilen koltuk takımlarının da sıradanlaştığı herkes tarafından bilinmektedir. Aynı kumaş desenleri ve aynı renklerin sadece değişik ebatlarda kesilmesinden ibaret olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Peki ya farkı nedir? Sadece fiyatı. Binlerce lira para vererek evinize kurduğunuz koltuk takımlarının, sedirlerden tek farklı sadece vereceğiniz daha yüksek bedeller olduğunu unutmayın.

Şark Dekorasyon, kendi kültürümüzü oluşturan bir tasarım firmasıdır. Evinize kuracağımız şark köşesi ile sıcak bir ortamın oluşacağından emin olun. İstediğiniz boyda ve istediğiniz genişlikte, üreteceğimiz sedirler ile evinizde Anadolu’nun dekorunu oluşturacağız.

Klasik Osmanlı Desenli Sedir Modelleri

Sedir Köşe

Krem rengi yada kirli beyaz diyebileceğimiz bir renge boyanmış sedir, çerçeveleri altın varak ile süslenmiştir. Minder modelleri ve sırt yastıkları aynı kombine kumaştan tasarlanmış bu sedir modeli orta kısımda bulunan sehpalar ile takım halindedir. Osmanlı Sedir ve sehpa takımları için lütfen fiyat alınız.

Motifli şark köşesi sedir modelleri

Evinize kuracağımız modern sedirlerde, kullanmış olduğumuz ham madde ve yarı mamullerin tamamı birinci sınıftır. Ürettiğimiz sedirlerin iskeletlerinde kullanılan ağaç cinsi gürgen ve kayındır. Minderlerde kullandığımız süngerlerin tamamı sert ve gri süngerdir. Yüzeylerde kullandığımız kumaş ve halıların kalitesi ise tamamen birinci sınıf olup, çıkartılabilir ve yıkanabilir niteliktedir. Şark Dekorasyon olarak bizler size sunduğumuz ürünlerin tamamında müşteri memnuniyeti ve kullanılabilirlik ihtimalini yüksek tutmayı hedeflemekteyiz. Firmamızdan alacağınız sedirler garantili olup, evinize kadar teslim edilir.

Osmanlı Sedir Köşesi

Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, Şark Dekorasyon size bir telefon kadar yakın. Yapmanız gereken tek şey bize bir alo demenizdir. Firmamızdan alacağınız bütün sedir modelleri için memnuniyet iddiasında bulunuyoruz. Şark Dekorasyon’dan alış veriş yapan her müşteri, firmamız için bir referanstır. Firmamız ile alışveriş yapan bütün müşterilimizi referans gösteriyoruz. Çünkü biz, işimizi ciddiye alıyoruz. Eğer siz de, evinizi ciddiye alıyorsanız ve modası geçmeyen bir odanız olmasını istiyorsanız bizi ziyaret edin..

Sedir takımları

SEMAZEN

Sedir şark köşesi takımları için Ankara, Adana, Antalya, İzmir gibi İstanbul dışından bize ulaşan müşterilerimiz için de servisimiz bulunmaktadır.

Çocukluk dönemlerimden hatırladığım en güzel anıların birçoğunun baş objelerinden birisi idi sedirler. Günümüzde çocuklar tarafından bilinmeyen, çekyat ve oturma gruplarının hışmına uğrayan Sedirler halen biraz modern bir hale bürünerek varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar. Eskiden genelde topraktan yapılan, üzerine minder ve kilim gibi ürünler konularak yükseltilen ve rahat bir hale getirilen sedirler günümüzde genellikle ahşap ya da metal aksamlı olarak hazırlanıyor. Belki eski günlerden kalan özlemleri tam olarak ortaya çıkaramasa da yine de evinizde kurmak istediğiniz bir Anadolu Köşesi için size ideal çözümler sunabiliyorlar.

Günümüzde mobilya sektörünün bir parçası halini alan sedirler birçok farklı marka ve modelde üretilmekte ve satılmaktadır. Sedir almak isteyenler için bu işi yapan firmalara gittiğinizde size onlarca Sedir çeşitleri sunabilmekte ve aralarından istediğinizi seçmenize imkân tanımaktadırlar.
Daha nostalji takılmak isteyenler ahşap desenlerdeki ürünleri alırken biraz daha modern düşünenler çeşitli renk ve modellerde üretilmiş plastik kaplamalı yada deri işlemeli modeller arasından tercihler yapabilmektedirler.

Sedir İmalatı noktasında belki eskisi gibi toprak ustaları ya da evin o dönem ki reisi kullanılmasa da günümüzde de sağlam işçilik ile eskiyi aratmayacak sedirleri almanız, evinizde beğendiğiniz bir köşeye ya da odaya kurdurmanız, misafirlerinizi seçtiğiniz sedir çeşitleri üzerinde ağırlamanız mümkündür.Bu tarz bir oda kurmanız ayrıca gelecek kaygısı içerisinde unuttuğumuz gençlerinde geleneksel ürünlerimizden olan sedirleri, misafir odalarını, sedirler üzerine serilen minderleri, duvarlara asılan post ya da işlemeli kilitleri görmeleri ve tanımaları da sağlanmış olacaktır.

Sedir Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Kısacası Ahşap Sedir almak, evinizdeki bir odaya özel sedir siparişi vermek için sedir çeşitlerimizi inceleyebilir, istediğiniz model ve renkte, istediğiniz üründen üretilecek sedirlere sahip olabilirsiniz. Geçmişi modern yaşam ile birleştirerek hem evinizde bir Anadolu köşesi oluşturmuş hem de misafirlerinizi rahatlık ve hayranlık uyandıracak şekilde ağırlayabileceğiniz bir alan açmış olabilirsiniz.

Resimleri tam boy görmek için tıklayın.

Sedir Modelleri ve Fiyatları

Modelleri inceledikten sonra galerinin alt kısmında bulunan sedir fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

SEDİR FİYATLARI

Aşağıda sedirlerin ölçüye göre fiyatları yayınlanmıştır. Fiyatlarda sandık, yatak ve minder biyesi dahil değildir. Ek olarak ilave edilecek rakamlar aşağıda belirtlilmiştir:

1 Adet yatak farkı: 2000 TL

1 Adet sandık farkı: 250 TL

1 minder yastık için biye farkı: 100 TL

Model İsimleri 90 cm Fiyatı Köşe Fiyatı Kol Adet Fiyatı
BEKKE 1.700 ₺ 1.700 ₺ 350 ₺
BELGÜZAR 1.700 ₺ 1.700 ₺ 350 ₺
BEYAZIT 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
BOSNA 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
ÇEŞME 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
ENDÜLÜS 1.600 ₺ 1.600 ₺ 350 ₺
ERGAN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 500 ₺
EYLÜL 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
FIRAT 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
GAZALİ 2.500 ₺ 2.500 ₺ 1.500 ₺
GELİBOLU 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
HAKAN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
HANEDAN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 1.500 ₺
HARMAN 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
HÜRREM 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
KADIKÖY 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
KARDELEN SEDİR 2200 ₺ 2.200 ₺
KEMAH 2.200 ₺ 2.200 ₺ 400 ₺
KERKÜK 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
KERVAN 2.200 ₺ 2.200 ₺ 400 ₺
KONAK 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
MECİDİYE 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
MELİK 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
MELİKŞAH 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
OSMAN GAZİ 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
PİRİ REİS 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
SALTANAT 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
SEMAZEN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
TEBRİZİ 2.000 ₺ 2.000 ₺ 350 ₺
TÜRKMEN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
ÜRGÜP 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
ÜSKÜDAR 1.500 ₺ 1.500 ₺ 350 ₺
VEZİR 2.000 ₺ 2.000 ₺ 350 ₺
YEMEN 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺
YESRİP 1.800 ₺ 1.800 ₺ 350 ₺

Kafe Sedir Modelleri

Ahşap Cafe Sedirleri

Kafelerde kullanılan en önemli ve malzemelerden birisi masa ve sandalye takımlarıdır. Çünkü müşteriler burada ağırlanır. Gerek restourant tarzı yerlerde gerekse kafeteryalarda masa ve sandalye zorunluluk gibidir. Masa ve sandalyelere alternatif malzeme ise sedir ve şark köşesi olabilir. Hem görünüm olarak gayet güzel duran şark köşeleri hem de sıcak bir ortam sunar. Bununla beraber kafe sedirleri modellerimiz de fotoğraflarda mevcut olduğu gibi sedir bölümünü ziyaret ederek de diğer ürünlerimizi incelemenizde fayda var. Kafe (cafe) sedirleri ve masa sandalyeleri fiyatlar ve detaylı bilgi almak için bizimle irtibat kurmanız yeterli olacak. Çünkü her ortamın farklı ölçüsü ve genişliği var. Mekana göre ebatlar değiştiğinden ve herkesin beğeni anlayışı farklı olduğundan dolayı sedir ve masa fiyatları da hali ile değişiyor.

Kafe sedirleri ve masa sandalye takımları ile ilgili olarak diğer bir konu da kalitedir. Bu tür malzemelerin 3 ana ham maddesi bulunuyor. Birincisi sedirin ağaç kısmı. Sedir ve masalarda kullanılan ağaç cinsi genelde gürgen yada çam oluyor. Tabii ki ilk tercihiniz gürgenden yana olmalıdır. Fakat daha ekonomik istiyorsanız çam tercih edebilirsiniz. Çam ağaçları da yine kendi içinde kalite çeşitlerine ayrılıyor. 1. kalite çam ile 3. kalite çam arasında oldukça fark olabiliyor. Bunların dışında ağaç kısımların boyanmış yada vernik/cila tarzında ayrı işçiliği de talebe göre yapılabilir. Cafe sedirleri için önemli diyebileceğimiz kısımlar ise minderler ve bu minderlerin kumaş kaliteleridir.

Kafe Sedir Takımları

Sedirler kafe sedirleri ve ev dekorasyonu için kullanılan sedir ve şark köşeleri olmak üzere iki kısımdır. Ev dekorunda kullanılan sedirler birinci kalite malzemeden yapılır ve dolayısıyla fiyatları daha yüksektir. Buna mukabil kafe ve restourant gibi ortamlar için yapılan sedirler daha ekonomiktir. Ebatları daha ufaktır. Bu sedirler cafe,internet cafe, nargile kafe, çiğköfte salonu, lahmacun salonu,türkü evleri, türkü barları ve çay bahçeleri gibi mekanlarda daha çok kullanılır.

Ahşap sedir masa takımı

Bu tarz ahşap ürünler her ne kadar kafe sediri olarak geçse de, bahçe balkon ve teras gibi mekanlar için de oldukça uygun ve aynı zamanda ekonomiktir.

Aslına bakarsanız bu sedirlerin de diğerlerinden farkı yoktur. Tek farkı kumaşlarıdır. Bu tarz ortamlarda kullanılmak için alınan sedir ve şark köşeleri daha çok renkli kumaşlar ve desenlerden yapılır. Tabii bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Ağaçlar ve ahşap kısımlar ise aynıdır. Fakat renk konusunda koyu ceviz, açık ceviz vs.. gibi renkler de seçebilmeniz mümkündür.
Ahşap Kafe Sedir Takımları
Organizasyon için sedir ve şark köşeleri

Konser, kına gecesi, düğün, kına, nişan, türkü geceleri, sıra geceleri gibi organizasyonların vaz geçilmez eşyası sedirler ve şark köşeleridir. Çünkü bu tarz ortamlara sıcak havayı bu ürünler vermektedir. İnsanlar rahatça oturmak ve sohbet etmek için uygun bir ortamı her zaman severler. Bir de saatlerce sürecek organizasyonlarda ayakta beklemenin imkanı da olmayacağına göre, misafirleri en güzel şekilde ağırlamak gerekmektedir.

Balkon Dekorasyonu

Kafe Sedir Fiyatları

Kafe sedir modelleri fiyatları konusuna gelince fiyatlar kalite, işçilik ve nakliye gibi etkenlere göre belirleniyor. Buradan size vereceğimiz fiyatların güncel olmayacağını unutmayın. Lütfen sipariş vermeden önce fiyat bilgisi alınız. KDV, nakliyat gibi konularda detay isteyiniz. Aksi taktirde yanlış maliyet çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte kampanya dönemlerinde fiyatların değişkenlik gösterdiğini indirim halinde fiyatların düştüğünü unutmayın.

Otantik Ahşap Sedir Koltuk Fiyatları

Ahşap Sedir koltuk fiyatları ile ilgili olarak her gün müşterilerimiz aramakta ve bilgi istemektedir. Fakat bir çok müşterimiz ahşap divan fiyatı isterken hangi sedir, hangi ölçülerde olduğuna dair bir bilgiye sahip olmadan bize ulaşıyor. Halbuki sedirlerin maliyetlerini modelleri ve ölçüleri belirliyor. Öyle değil mi; 2 metre uzunluğunda bir sedir ile 10 metre uzunluğunda bulunan bir sedirin fiyatı aynı olması imkansızdır. Bununla beraber çam ağacı kullanılmış bir sedirin fiyatı ile gürgen kullanılmış bir köşe sedirin fiyatı aynı olamaz. Örnekleri çoğalta biliriz. Burada üzerinde durmak istediğimiz konu, genel olarak ticaretin her alanında olduğu gibi bir malın kalitesi ve ikinci olarak adet miktarı fiyatın en temel esasıdır. Tabii diğer bir konu da teslimattır. Sedir kanepe takımı nereye teslim edilecek? İstanbul içi mi? Anadolu da bir şehir yada ilçe mi? Yada yurtdışı bir ülke mi?

Fakat en azından genel bir bilgi sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için geniş aralıkta da olsa bir fiyat bilgisi verelim. Otantik Sedir takımları fiyatları genel olarak metre bazı hesapladığımızda 100 tl’den başlamaktadır. Model geliştikçe, yani ağaç, kumaş ve sünger kalitesinin yanında işçilik ve boya-cila konuları siparişe eklendikçe fiyat kademeli olarak yükselir. Metre fiyatı belki 500 tl, belki 750 tl olabilir. Burada müşterinin tam olarak ne istediği ve sediri nerede kullanacağı çok önemli.

Motifli desenli sedir takımları

Ahşap Sedir balkon için mi, bahçe için mi, cafe için mi, yoksa bir salon takımı olarak mı alınacak. Yada bir yazlık için mi alınacak? Bunları göz önünde bulundurarak bir model-fiyat tercihi yapmalısınız. Tabii bu konuyla ilgili en uygun fiyata en makul sediri almak istiyorsanız müşteri temsilcilerimiz ile gerek telefonda gerekse firmamızı ziyaret ederek görüşmenizdir. Sizin için en isabetli kararda yardımcı olacaklardır. Son olarak, dekoratif sedir alacak müşterilerimize tavsiyemiz, bu tür ürünleri görerek almanız yada en azından bir tanıdık aracılığı ile görülmüş, kontrol edilmiş olmasıdır. İnternet üzerinden görerek alacağınız sedir evinize geldiğinde size büyük bir sürpriz yapabilir.

İzmir Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

İnsanların uzun yıllardan bu yana kullandığı en önemli ihtiyaçlardandır sedir.  İnsanların bu ihtiyacına cevap verebilmek için pek çok firma bu işe soyunmuş, Ancak günümüzde işi kaliteli ve hizmet anlayışı yüksek olan firmalar ayakta kalabilmiştir.  İzmir sedir bu firmaların başında gelmektedir. İşini özverili bir şekilde yaparak kaliteli mal üretme hizmet kalitesini koruma konusunda çok mesafe kat etmiştir.

İzmir sedir takımları

Son yıllarda bu sektörde rekabet en üst seviyededir. İş böyle olunca üretilen malın kalitesi, modeli, satıştan sonraki hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti vb. konularda şirketler adeta yarışır haldedir. İzmir sedir fiyat konusunda ve model çeşitleri konusunda da tartışmasız sektörün öncülerinden biridir.

Sedir konusunda geçmişten günümüze kazandığı tecrübeler ile çalışan ve yoğrulan İzmir ahşap Sedir firmasında bahçeleriniz için, çardaklarınız için, ofisiniz için, eviniz için ve daha pek çok mekân için hem uygun fiyat hem de pek çok çeşit ve İzmir sedir takımları seçeneği ile hizmetinizdedir. Ayrıca, sektörde garanti olarak en uzun garanti süresini (beş yıl)  müşterilerine sunmaktadır.  Uygun İzmir sedir koltuk fiyatları ve cazip ödeme koşulları ile siz müşterilerini düşünen İzmir Sedir, konusunda tercih edilecek firmaların başında gelmektedir.  Online olarak da sipariş alan firmanın, Türkiye’nin tüm noktalarına nakliye imkânı bulunmaktadır. İzmir sedir İmal ettiği sedirlerde birinci sınıf malzeme ve işçilik kullanmaktadır. Ayrıca, her yıl iki defa online olarak düzenlediği yılın sedir modelleri yarışması ile de katılımcılara ve yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler sunmakta, bu yolla da müşterilerinin yeni model fikirlerini alarak sedir modeli portföyünü genişletmektedir.   Müşterilerinin özel çizim ve taleplerine de cevap vermeye çalışan İzmir sedir ve şark köşesi, önümüzdeki dönemlerde de Türkiye’nin bazı bölgelerinde de teşhir ve showroom mağazaları açmayı planlamaktadır.

 

İzmir ilimizin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Aliağa
Balçova
Bayındır
Bayraklı
Bergama
Beydağ
Bornova
Buca
Çeşme
Çiğli
Dikili
Foça
Gaziemir
Güzelbahçe
Karabağlar
Karaburun
Karşıyaka
Kemalpaşa
Kınık
Kiraz
Konak
Menderes
Menemen
Narlıdere
Ödemiş
Seferihisar
Selçuk
Tire
Torbalı
Urla

Eskişehir Sedir Modelleri

Şark köşesi demek bir Anadolu takımı demektir.   Sedir, türk kültürünü yansıtan günümüzün modern anlamda tasarımlarından sıkılan, kendini bulamayan insanları için, çok özel dekorasyon seçenekleri olacaktır. Eskişehir sedir modelleri evlerinde kendilerine özgü bir alan oluşturmak isteyenler için çok farklı seçenekler sunacaktır. Çekyat olarak da bulabileceğiniz ürünlerde en çok tercih edilen modeller köşe takımları olmaktadır. L tarzı köşelerden U tarzı köşelere kadar döşeyeceğiniz ortamlara göre en uygun seçenekleri bulmak sedir modelleri arasında mümkün olacaktır. Semazen motiflerinin verdiği asalet, melikşah motiflerinde de kendini gösterecektir. Osmanlı saraylarından gelen bu dekorasyon tasarımları evleriniz için şık tasarımlar olabildiği gibi işletmelerinizde de farklılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir tarz oluşturacaktır.

Eskişehir Şark Köşesi Minder Modelleri

Eskişehir sedir takımları arasında bulabileceğiniz modellerin hoş görünümleri yanında işlevsel özellikleri de bulunmaktadır. Yataklı ve sandıklı olabilen bu modeller arasında köşe takımlarının arasına yerleştirilmiş ikramlıklar için sehpa görünümleri de farklı tasarımlar arasında yer almaktadır. Sedir takımlarda kullanılan ahşap, oluşturduğu otantik görünüm sayesinde kültürümüzün sade ve doğallığına şıklık katmış olacaktır. Minder şeklindeki takımlar ile de türk kültürünün en eski zamanlarından beri kullanılan bu tasarımlar evlerimizde yörüklere ait izler oluşturacaktır.

Eskişehir Şark Köşesi

Sedirler şark köşesi takımlarının yerden yüksek ürünleridir. Yani sadece yerde minder şeklinde değil. Alt kısmı ahşaptır. Üstte minderler vardır. Eskişehir şark köşesi takımları da sizin tercihinize kalmış. İster minder isterseniz sedir takımı alabilirsiniz.

Minder takımlarda türk kültürünün her devirdeki izlerine rastlamak mümkün olabilmektedir. Osmanlıdan Selçukluklara hatta orta asya daki Türkmenlerin kullandığı birçok desen günümüzde de sedir modelleri ile bu alanda beğenileri olan insanların seçenekleri arasında yer almaktadır. Eskişehir sedir fiyatlarına bakıldığında evinizi ya da işyerinizi döşerken çok daha ekonomik fiyatlarla karşılaşacaksınız. Özellikle meraklıları bulunan sedir modelleri evlerinde şar köşesi oluşturmak isteyenler için de çok özel seçenekler içermektedir. Modern tarzlar insanlara çoğu zaman kültürlerini demode olarak görmelerine neden olsa da bilinçli insanlar kültürlerinden vazgeçmemektedir. Sedirin evlerinize getireceği doğallık modern dayatmalara karşı her dönemde kendi yerini koruyabilecek kalitede ve özellikte olacaktır.

Eskişehir sedir köşe

Konya Şark Köşesi Modelleri

Anadolu kültürü her açıdan özellikle Osmanlının ve Selçuklunun her döneminin önemli sanat eserlerine kaynaklık etmiştir. Konya sedir modelleri de bu kültürün izlerini günümüze taşıyan çok önemli dekorasyon ürünlerini içermektedir. Modeller arasında farklı seçenekler bulabileceğiniz gibi kültürümüzü simgeleyen çok farklı desenlerde bulabileceksiniz. Yörük çadırlarında başlayan sedir kültürümüz tarihin farklı her döneminde sarayların ve konakların en özel dekorasyon tarzlarını belirlemiştir. Günümüzde de dekorasyonda modern tarzların şaşalı görüntülerinden sıkılan insanların özlerindeki kültüre dönüşte mobilya seçenekleri sedir modellerden yana olmaktadır. Sedir modellerde kullanılan ahşap ise seçimini sağlıktan yana yapanların ortak tercihleri arasındadır.

Konya Şark Köşesi Modelleri

Konya sedir takımları

Konya Sedir Takımları

Konya sedir takımlarında ve şark köşelerinde özellikle köşe takımları dekoratif eklentileri ile modern anlamda benzerlerini işlevsellikleri ile de çok gerilerde bırakmaktadır. Günümüzde konaklarda ve evlerde oluşturulan şark köşelerinde göremeye alıştığımız sedir takımlar artık solanların başköşelerinde de şık seçeneklerle yerlerini almaktadırlar. Evlerde saray esintileri oluşturan sedir takımlar farklı aksesuarlarla da kullandığınız mekânlarda size sultanlık vermektedir. Kültürümüze özel sedir takımlarda kullanılan motiflerde tarihin her dönemine seyahat etmek her kültürü evinizde ağırlamak mümkün olacaktır. Osmangazi, Türkmen, Bağdat, Kerkük, mecidiye tasarımlara milli kültürü işleyen motifler arasında sayılabilmektedir.

Şark Köşesi

Konya Minder Modelleri

Modern koltuk takımlarında parlak kumaşlar, değerli taşlarla işlemeler fiyatlara eklenerek fiyat olarak yüksek meblağlar karşımıza çıkarmaktadır. Bu açıdan Konya sedir fiyatları ve şark köşesi fiyatları ekonomik yönden de bu alandaki seçim yapacakları çok yormayan tercihler olacaklardır. Anadolu’nun sadeliğindeki doğallığındaki eşsiz güzellikler sedir modelleri ile bulunduğunuz her mekânda size dinginlik ve duruluk katacaktır. Piyasanın hâkimi olan modern tasarımda koltuk takımlarını tahtından edebilecek şık saray modelleri ise salonlarımıza kültürümüzü taşıyacaktır. İşletmeler içinde farklı seçeneklerin bulunduğu sedir takımları ile çok özel işyeri dekorasyonları gerçekleştirebilir, işletmenizi çay sohbetlerinin vazgeçilmez mekânı haline getirebilirsiniz.

Sedir Köşe

Konya sedir fiyatları ve şark köşesi modelleri için hakkında bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Kaliteli, garantili ve konforlu bir ürün arayanlar doğru adresteler.

Ahırlı · Akören · Akşehir · Altınekin · Beyşehir · Bozkır · Cihanbeyli · Çeltik · Çumra · Derbent · Derebucak · Doğanhisar · Emirgazi · Ereğli · Güneysınır · Hadim · Halkapınar · Hüyük · Ilgın · Kadınhanı · Karapınar · Karatay · Kulu · Meram · Sarayönü · Selçuklu · Seydişehir · Taşkent · Tuzlukçu · Yalıhüyük · Yunak

Kocaeli Sedir Modelleri

Sedir kendi kültürümüzün parçası olan, kökü çok eskilere dayanan bir mobilya çeşididir. Görünümlerindeki sadeli ve doğallık Anadolu’ya has çizgileri ile Kocaeli sedir modelleri ve şark köşeleri evinizi dekore etmeden mutlaka görülmesi gereken seçeneklerdir. Kullanacağınız alana uygun birçok farklı seçeneği ile ev dekorasyonlarınızda farklı mekânlar oluşturabilirsiniz. Şark köşelerinin olmazsa olmazı sedir, kültürümüzün evlerdeki en önemli yansıması olacaktır. Model olarak ta her beğeniye hitap edebilen çeşitler bulunabilmektedir. Özellikle köşe takımları en kullanışlı seçenekler arasında yer almaktadır. Sedirin kendine has tasarımları her modelde farklı şekillerde kullanılarak tercihler arasında yerlerini almaktadırlar.

Köşe modelleri bilinen L tipinden farklı olarak her iki tarafından da dönmeli modelleri ile çok daha otantik görünümler kazanmaktadır. Kocaeli sedir takımları ve şark köşeleri özellikle kafe dekorasyonların da farkı yakalamak isteyenler için alternatif seçenekler olacaktır. Tasarım olarak belirlediğiniz kültürel özellikler kafenizin ana teması olacaktır. Son yıllarda otantik mekânların en göz alıcı tasarımları arasında bulunan sedir takımları farklı yörelere has çizgilerde barındırmaktadır. Yemen, Bağdat, hakan, vezir, harman, Osmangazi gibi seçeneklerin yer aldığı takımlarda kültürümüze özellikle farklı köşe modellerinde ikramlıklar için çok hoş ayrıntılar eklenmiştir.

Modern Sedir Kanepe

Kocaeli sedir fiyatları evlerinizde kullandığınız ya da hep görmeye alışkın olduğumuz koltuk takımlarından çok daha uygun fiyatlarda olacaktır. Şıklığını şanlı tarihimizden alan, kullanım kolaylığı olan bu modeller evlerimizin en özel şark köşeleri için en vazgeçilmez seçenekler arasında yer almaktadır. Şark köşe yaptığınızda evinizin en huzurlu alanının bu bölüm olacaktır. Gösterişten uzak sade ve kişilik sahibi sedir takımlar günlük hayatın karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için bir dinlenme alanı olacaktır. Parlak renkler şaşalı kumaşlar çoğu zaman insanların zihnini de yormaktadır. Bu açıdan evimizin dekorasyonunda da rahatlıkla kullanabileceğimiz bu modeller size, bulunduğunuz mekanlarda farklı bir dünyanın kapısını aralayacaktır.

Kocaeli ilimizin ilçeleri aşağıdaki listede verilmiştir:

Başiskele
Çayırova
Darıca
Derince
Dilovası
Gebze
İzmit
Körfez
Gölcük
Kandıra
Karamürsel
Kartepe

Örnek bir sedir minder modeli:

Kocaeli şark köşesi

Edirne Sedir Modelleri

Günümüzde evlerimizde kullandığımız doğru tasarımlar sayesinde evlerimizin günün yorgunluğunu attığımız kendimizi en özel hissettiğimiz mekânlar haline gelecektir. Salonlarda kullanılan parlak renkler ve ışıltılı modellerle şık görünümler elde etseniz de oturma odalarınızda daha sade daha dinginlik veren tasarımlar kullanmanız gerekmektedir. Edirne sedir modelleri her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz ya da evlerinizde oluşturacağınız şark köşeleri için çok özel seçenekler olacaklardır. Anadolu’nun tarihinde geçmişten günümüze kadar kullanılan bütün izlerin bulunduğu motiflerle evlerimizi kültürümüzün en özel tasarımları ise dekore edebileceğiz. Yerleşik hayata geçmeden öncede kültürümüzde bulunan sedir, günümüzde de minder takımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dekoratif sedir modelleri ve şark köşesi tarzında sedir çeşitleri için imalat yapılan atölyemize bekliyoruz. Toptan perakende satış yerimiz İstanbul’dadır. Klasik Osmanlı usulü ve modern sedir koltuk modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

edirne şark köşesi

Günlük kullanımlar için ideal olan minder takımlar, şark köşeleri içinde en uygun seçenekler arasında olacaktır. Edirne sedir takımları arasında çekyatlar, koltuk takımları farklı şekillerde köşe takımları bulunmaktadır. Özellikle Türkmen köşe takımlarının U şekli uygun mekânlar için sıradanlıktan sıkılan insanlar için alternatif bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Kafe tarzı işletmeler içinde çok doğru seçeneklerin bulunduğu sedir takımlar arasında masa-sandalye takımları, koltuklu takımlar, butik modeller en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Günlük koşuşturmalar arasında bu şekilde döşenen mekânlar insanların rahat bir nefes almak için tercih ettiği mekânlar arasında yer almaktadır.

Modern tasarımların birbiri ile çok benzer olduğu günümüzde farklılık sağlayan sedir takımlar, ahşapla birleşerek de bulunduğu mekânlara çok otantik dekorasyonlar elde edilebilmektedir. Edirne sedir fiyatları mobilya alanında en ekonomik ve kaliteli seçenekler olacaktır. Kullanılan motiflerle kültürümüzün günümüzde temsil edildiği mekânlar elde etmenin yanında işlevsel özellikleri ile de tüm ihtiyaçlarımız için sedir modeller farklı hallere dönüşebilmektedir. Benzerlerinin aksine uygun fiyatları ile tercih sebebi olabilecek sedir takımlar her devrin modası hiç geçmeyen tasarımları arasında yerlerini almışlardır.

Sedir ve şark köşesi satışı yaptığımız Edirne ilimizin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Edirne (il merkezi)
Enez
Havsa
İpsala
Keşan
Lalapaşa
Meriç
Süloğlu
Uzunköprü

Köy Sedir Modelleri

Sedir modelleri ev ortamı, ofis ortamı, dernek ve vakıf ortamı, tarihi mekanlar ve kafe, restoran gibi mekanlarda daha çok kullanılan bir ahşap oturma grubudur. Kafelere ve çay bahçelerine uygun olarak ürettiğimiz sedirleri genel olarak iki kişilik olup, ortada bir masa olmak üzere dört kişinin oluşturduğu takımlardır. Bu ürünler çamdan üretilen ekonomik modellerdir. Gürgen modelleri görmek için sedir modellerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Osmanlı Sedir Köşesi

Sedirler koltuk gibi yerden yüksek genellikle ahşap ağırlıklı oturma grubudur. Anadolu da genellikle makat denilen sedirler çok eskilere dayanan bir dekorasyon şeklidir. Osmanlı döneminden bu yana en çok kullanılan ev eşyasıdır. Köy  evi sedir modellerinin alt kısımları yani iskeletleri ahşap olup, genellikle gürgen yada kayın gibi sağlam ağaçlardan yapılırsa daha sağlıklı olur. Çam ile de yapılabilir fakat gürgen ve kayına nazaran çam daha dayanıksız bir ağaç cinsidir.

Köy sedirleri

Köylerde kullanılan sedirler son yıllarda şehirlerinde en çok satılan modelleri haline gelmiştir. Sedir modelleri genellikle iki kısımdır. Şark köşesi modeli olan ve daha çok Anadolu motiflerinden oluşan sedirler  ve modern dediğimiz daha renkli kumaşlardan oluşan sedirlerdir.

Şark dekorasyon sedir imalatçısı olarak İstanbul’da ürettiği köy sedir modelleri ve modern sedir seçenekleri ile uzun yıllardır müşterilerine hizmet vermektedir. Çeşitli kumaş seçenekleri ile farklı modeller sunan firmamız sınırsız alternatifler sunmaktadır. Evinizin ölçüsüne göre de tasarım yapıldığını da belirtmiş olalım. Gürgen iskeletten yapılmış sedir modellerimiz uzun yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanacağınızı garanti etmekteyiz.

Bahçe sedirleri gürgen, çam, kavak, tik ağacı gibi çeşitli ağaçlardan yapılmaktadır. Burada ağaç cinsinin önemi büyüktür. Çünkü dış ortamda yaz aylarında yüksek ısı ve sıcaklık, kış aylarında yağmur ve karlı hava koşulları sebebi ile çabuk yıpranma söz konusudur.

 

INSTAGRAM

Sedir (86 Yorum)

 1. Antep’ten sipariş verdik. Verilen sipariş tarihinden bir iki gün aksamalı geldi. Bu dönemde olur böyle şeyler dedik. Ama ürünler gerçekten üst kaliteli. Beklediğimize deydi. Elinize sağlık.

  • Birçok sedir modelimiz yatak modeline uygundur. İçten çıkmalı çift kişilik yatak mekanizması kuruyoruz sedirin iç kısmına.

 2. Sayın Yetkili,

  Kocaeli modeli 70 x 180 cm olursa fiyatı ne olur?
  İmalat süresi ne kadardır?
  Saygılar

  ed gockay

 3. Cam onu sedir yaptirmak istiyorum. U seklinde.nasil irtibay kurabiliriz. Kocaeli daricada oturuyorux

 4. Merhaba, 180*70*40 uzun sedir için fiyat alabilir miyim? Modern sedirlerden. Edirne sedirlerin altında vardı. Oymasız, alçak ve yan taraflarında kolluklu. Balkon için.

 5. Görsel olarak ağaç üstünde lacivert minderli krem yastıklı koltuk fuarını soruyorum ayrıca minder rengini tercih etmek gibi bir durum varmi