x

İnsanların modern hayatın içerisinde olsa da kendi kültürlerini kullanma ve yaşatma istekleri her zaman devam ediyor. Bu durumun sonucunda son yıllarda en çok tercih edilen mobilyalar arasında modern şark köşeleri bulunmaktadır. Bunlar genelde otellerde, toplanma alanlarında ve özel olarak düzenlenen turizm merkezlerinde karşımıza çıkıyor. Özellikle bu türden yerlere özel bir ilgi duyulmaktadır. Gelişen mobilya sektörü sayesinde sizlerde rahatça evinize şart köşesi oluşturabilirsiniz. Rahat ve konforlu olmalarının yanı sıra odanın her noktasını verimli bir şekilde kullanıma imkan tanınmasından dolayı tercih edilebilir. Sadece eskiye olan özlemden dolayı değil ergonomik oluşları da çok önemli bir avantajdır.

Şark köşesi kültürümüze çok eski yıllarda girmiş bir oluşumdur. Kelime Arapça kökenli olarak doğu anlamına gelmektedir. Bu köşeler doğu kültüründe olduğundan dolayı bu şekilde yapılan düzenlemelere de şark köşesi adı verilmiştir. Günümüze kadar da bozulmadan bu şekilde gelmiştir. Ancak şark köşeleri artık oturma köşesi olarak da anılmaktadır.

Bunlar doğu kültüründe daha çok misafirleri ağırlamak için kullanılıyordu. Çünkü çok sayıda oturma noktası sunması ve istenilen kadar misafirin rahatça ağırlanması nedeniyle tercih edilmekteydi. Bu tür oturma alanlarında masa ve sandalye tercih edilmez. İnsanlar oturmak için bu noktaları kullanır, yemek içinse yer tercih edilirdi. Zemine yakın ve hafif yükseklikte olan şark köşeleri evin durumuna göre uzunlukları değişmekteydi.

Modern Şark Köşesi Takımları

Modern şark köşeleri ise daha rahat ve istenilen yükseklikte hazırlanarak insanlara sunuluyor. Odanın boyutlarında emin olduktan sonra istenilen köşe takımı özel olarak düzenlenerek odaya uygun bir hale getiriliyor. Kullanım kolaylığı sunması farklı renklerde ve dizayn edilen yapılar çok kullanışlıdır. Otellerde ve lokantalarda gördüğünüz şark köşelerini artık sizlerde evlerinize alma şansına sahipsiniz.

Modern şark köşesi minderleri sedir takımları üzerine yada yere konularak kullanılır. Son zamanlarda palet sedir takımı olarak da kullananların sayısı arttı. Rahat ve uzun yıllar kullanıma uygun bu minder takımları firmamız tarafından üretilmektedir.

Yazımıza başlamadan önce dilerseniz sedir modelleri ve şark köşesi  minderleri bölümlerine göz atabilirsiniz. Burada bulunan yüzlerce sedir ve minder modellerini inceleyerek renk ve model konusunda fikir edinebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olduğunda alt kısımda bulunan yorum özelliğini kullanarak müşteri temsilcimize soru sorabilirsiniz.

Şark köşesi modelleri olarak belli başlı birkaç model mevcuttur. Birincisi sedir dediğimiz Anadolu da makat diye isimlendirilen modellerdir. Bu modeller koltuk gibi yerden yüksektir. Alt kısmı genellikle ahşaptır. Ahşap sedirin üzerinde minderler vardır.

Modern şark köşesi fiyatları modele, kumaşa ve ölçüye göre değişmektedir. Metresi 200 TL’den başlayan şark köşesi modelleri Metresi 1200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu model tamamen el işçiliği ile yapıldığından diğer modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Modern şark köşesi takımları arayanlar için ideal bir takımdır.
Palet koltuk fiyatları

Bir de minder modelleri ile şark köşesi yapabilirsiniz. Dilerseniz minderleri hiç sedir kullanmadan yere koyarak yer minderleri olarak kullanabilirsiniz. Tabii bu minderlerin ölçü ve yükseklikleri size kalmış bir durumdur. Yani isterseniz yerden 20 cm yükseklikte bir şark köşesi modeli  sipariş verebilirsiniz. Şark köşesi minderleri bölümünde bahsettiğimiz minder modeli ilgili olarak örnekler mevcuttur. Bu bölümde yaklaşık 40 cm yüksekliğinde minderler de görmeniz mümkündür.

Şark odalarını bilmeyen yoktur. Sıra gecesi deyince ilk akla gelen oda tasarımı şark odalarıdır. Birçok nargile kafe ve kafeterya son zamanlarda bu tarz bir dekorasyon ile odalarını tasarlıyor. Bunun sebebi kendi kültürümüze uygun bir tasarım şekli olmasıdır. Evet Şark köşesi tarihimizin eskimeyen bir dekorudur. Sedir ve minderler döşenmiş oturma grupları, duvarda bulunan bir kilim yada halı, diğer bir duvarda ahşap raf ve üzerinde bakır aksesuarlar, ortada ahşap sehpa sıcak bir ortam sunuyor değil mi? Ahşap demek doğallık demek ve bu dekorasyon tarzı da abartıdan uzak daha mütevazi ve sıcak bir ortam sunuyor.

Dekoratif Minder Modelleri

Modern Şark Köşesi Fiyatları

Modern minderler farklı bir kaç çeşit modelden oluşuyor. El işçiliği ile dikilen paletlerin üzerinde gördüğünüz mavi minder modelleri Kardelen isimli sınıfa girmektedir. Bir de, içine kırpıntı ve silikon karşımı malzeme koyduğumuz modern minder modelleri bulunuyor. Minder modelleri sayfamızda bunları görebilirsiniz.

Modern standart minder ve sırt yastıkları 250 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkıyor. Ölçünüz ile firmamızdan fiyat almanızı rica ederiz.

ahşap palet dekorasyon
Palet minder dekorasyonu

Firmamız ürettiği mobilyaları daha salon ve oturma odasına uygun olarak tasarlamaktadır. Kaliteli ağaç, kumaş ve sünger seçimi ile daha uzun ömürlü mobilyaları güvenle kullanabileceksiniz.

Bu yazımızda size şark köşesi modelleri hakkında bilgi verdik. Detaylar için minder modelleri bölümünü inceleyin. Şark köşesi modelleri İstanbul için arama yapıyorsanız, tam yerindesiniz demektir. Şark Dekorasyon İstanbul Şişli’de üretim yapmakta olup, İstanbul’un bütün ilçelerine hizmet vermektedir.

Şark Köşesi
Şark Köşesi

Modern Şark köşesi minderleri standart minderlere oranla daha profesyonelce hazırlanarak kullanıcılarına sunulmuştur. Otantik bir ortam için oluşturulan şark köşe minderleri Şark Dekorasyon tarafından özenle yapılarak servis edilmektedir. Hizmette sınır yok ilkesiyle hazırlanan bu şark köşeleri ve minderleri sahiplerine kaliteli bir şekilde servis edilmek için hazırlanarak görücüye çıkmaktadır.

Modern Şark Köşesi Minderli
Modern Şark Köşesi Minderli

Şark köşesi minderleri genel anlamıyla birlikte doğu kültürünü yansıtan dekorasyon tarzıdır. Fiyat bakımından da uygun fiyatlara satışı gerçekleştirilmektedir. Bu ürünler firmamız tarafından üretilip Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesine satılmaktadır. Kocaeli, Bursa, Ankara, Eskişehir, Antalya gibi büyük şehirler başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok bölgesine hizmet vermekteyiz. Bu nedenle pratik çözümlerin doğru adresi olan internet sitemizden şark köşesi ile ilgili tüm bilgileri en iyi şekilde alabilir ve hatta sorunsuz bir şekilde servis edebilirsiniz. Bizler gün geçtikçe kaliteli ve profesyonelce uygulamaları sizlere sunarak pratik çözümler neticesinde sınırsız hizmetler vermekteyiz.

Öncelikle size minderler hakkında bilgi verirsek fiyat olarak daha iyi bir açıklama yaparız. Modern minderler daha çok standart ölçülerde üretilip satılmaktadır. Bu noktada;

68*100*10 cm minder ve sırt yastığı 10*40*100 cm şeklinde olan standart modern minder fiyatları 250 TL’dir. Bu fiyatta KDV yoktur. Bununla birlikte zaman içinde fiyatların değişim göstereceği bazı lüks kumaşlarda fiyatların artış gösterebileceğini de göz önünde bulundurun.

20*68*100 cm şeklinde daha kalın minder fiyatları: 350 TL’dir.

30*68*100 cm şeklinde olunca modern minder fiyatı: 400 TL..

40 cm kalınlığa çıkınca 500 TL olmaktadır. Tekrar etmek gerekirse: Fiyatlar güncel olmayabilir. Lütfen siparişten önce müşteri hizmetlerimizden onay alınız.

 

Kardelen 10 isimli minder ve sırt olarak takım fiyatı 1000 TL’dir. Bu fiyat 1 minder ve sırt için geçerlidir. Her minder 90cm ebatındadır.

Dekoratif Minder Modelleri

Bu modern şark köşesi fiyatları standart ürünler için geçerlidir. El işçiliği fazla olan, farklı modellerde fiyatların daha yüksek çıkacağını unutmayın. Aşağıdaki model buna örnek olabilir. Lütfen ölçünüz ile firmamızdan fiyat alınız. Modern Şark köşesi minderleri doğal olarak üretici firmaların tüketici firmalara daha uygun fiyatlara vermesi gerektiğini düşünmekteyiz. Normalde piyasa değerleri ise 300 ile 350 TL arası olan minderler üreticilerden tüketicilere geçerken daha ucuz fiyatlara verilmektedir. Çünkü tüketici toplu satış yaparak kar elde etmektedir.

 

Modern şark köşesi modelleri (minder fiyatları) (8 Yorum)

 1. Gözleme evi yapmak istiyorum yer minderi köşe yakımı düşünüyorum otantik modern bir mekan olsun isterim fikirlerinizi rica edeyim

 2. Merhabalar i. İyi çalışmalar. 5cm kalınlık 2 m boy ve 50 cm eninde sırt kısımlarıyla bilikte 2 adet minder yaptırmak istiyorum. Sert süngerden olacak ancak fiyat alabilir miyim

 3. iyi günler “modern 02” modeli için minder ve yastık ölçülerini ve fiyatını öğrenebilirmiyim

 4. Kardelen 02 modelinin bir köşe birerde yanlarina olacak şekilde toplam 3lü hali nekadara geliyor

 5. merhaba ben fiyat almak istiyorum kardelen 10 kodlu takımınızı çok beğendim 6 tekli minder 2 köşe fiyatı alabilir miyim

 6. Merhaba, fiyat bilgisi rica edecektim.

  240 x 80 palet sedirim için minder yaptırmak istiyorum. hem oturma hem sırt minderi olacak.
  ayrıca 106 x 106 için de bir adet sadece oturma minderi ihtiyacım var. fiyat bilgisi paylaşır mısınz?
  teşkkürler