x

Sedir kanepe, evinizde bulunan oturma gruplarından yani alışagelmiş modern kanepelerden farklıdır. Alt kısmı genellikle ahşaptır. Minderlerin motifleri ise sıradan modern kumaşlardan yapılmamıştır. Eski kültürümüz olan şark kültürünü yansıtır. Anadolu’ya gitmişliğiniz ve köy evlerini ziyaret etmişseniz sedir kanepe modellerinden görmüş olmanız gerekiyor.

Eğer siz de evinize sedir kanepe almak isterseniz, modellerimizi inceleminizi tavsiye ederiz. Böylece sedir kanepe modelleri hakkında fikir edinmiş olursunuz. Daha sonra firmamız ile irtibata geçmeniz yeterlidir. İstanbul’da bulunan şark köşesi imalat atolyesi Türkiye’nin her bölgesine sedir ve şark köşesi servisi yapmaktadır.

Ahşap Kanepe Modelleri

Klasik Kanepe Modelleri

Şark odası Osmanlı ve Türk mekanlarının en çok kullanılan mobilya dekorasyon stillerindendir. Özellikle Anadolu evlerinin geçmişten günümüze kadar neredeyse tamamında şark odası sedir takımları bulunmaktadır. Günümüzde özellikle son zamanlarda şark odası modelleri ve sedir takımlarına büyük ilgi var. Şark odası dekorasyonu kilim ve minderlerden oluşmaktadır. Bununla beraber bakır aksesuarlar ve sehpalar da odanın dekorunu tamamlar. Önceleri sadece köy evlerinde kullanılan şark köşeleri son zamanlarda batı kentlerinin de en ilgi gören tasarım çeşidi haline geldi. Artık bir çok kesim evinin müsait bir odasını şark odası şekline çeviriyor ve misafirlerini böyle sıcak bir ortamda ağırlamak istiyor. Bununla beraber klasik görünümlü şark odalarının yanında modern tarzda sedir ve minderler de gözden kaçmıyor. Yeni nesil modern renk ve desenlerle bir şark odası yapmayı tercih edebiliyor. Firmamız Şark Dekorasyon da bu tarz modern şark köşesi ve sedir minderleri yapmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey kumaş modeli beğenmeniz olacaktır. Bahsettiğimiz modern tarzdaki renkli sedir ve minderleri dilerseniz odanızın tamamına dilerseniz sadece bir köşesine de kurabilirsiniz. Şark odası fiyatları hakkında bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü kullanılan malzeme ve modellere göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Şark odası sedir ve minder modellerinde ölçü de fiyatı etkileyen etkenlerden biridir. Kullanılan malzeme ilgili olarak şark odası minderlerinde sünger ve sazlık denilen kamışlar kullanılmaktadır. Fakat sünger malzemeler daha kaliteli ve rahat olduğunu unutmayın.

Modern Sedir Kanepe

Çeşitli yer minderi modellerimizle evinizde şark odası dekoru oluşturabilirsiniz. Evinizin şark köşesi ve sedir takımlarını kendiniz kurabilirsiniz. Oturma minderleri kendi içinde bazı çeşitleri vardır. Burada size bir takım örnekler vereceğiz. Öncelikle minderler kalınlıkları bakımından sınıflandırılır. Normalde oturma minderlerinin standardı 10 yada 12 cm kalınlıktadır. Fakat sizin talepleriniz doğrultusunda bu kalınlık artabilir yada azalabilir. Yerden yüksek bir minder istiyorsanız 20 cm yüksekliğinde bir minder siparişi verebilirsiniz. Yada bir koltuk yada sedir yüksekliğinde yaklaşık 40 cm yerden yüksek çekilde minder de yapabiliriz. Minderlerin diğer bir çeşidi, kumaş alternatifidir. Kumaşlar konusunda size tavsiyemiz dokuma kumaş siparişi vermenizdir. Çünkü dokuma kumaşlar yıkanabilir niteliktedir. Renk seçenekleri bakımından da tarzınıza uygun renk seçebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken mesele, oturma minderlerinin kumaş renkleri odanızda bulunan diğer mobilya, halı ve perdelerin renkleri ile kombine olmasıdır. Yer minderlerinin diğer bir çeşidi de içinde sünger olanlar ve kırpıntı yada boncuk silikon olan minderlerdir. Bu da yine size kalmış bir alternatifdir. Dilerseniz sert süngerle düz duran bir minder yada kırpıntı-silikon elyap karışımı pofuduk dediğimiz tarzda bir minder siparişi verebilirsiniz. Son olarak minderlerin kumaşı fermuarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kirlendiği yada üzerine bir şey döküldüğünde çıkararak yıkayabilirsiniz. Bu yazımızda size yer minderleri ve oturma minderleri hakkında bazı bilgi ve örnekler verdik. Benzer yazıları sitemizde bulabilirsiniz.

Sedir ve şark köşesi ile ilgili olarak diğer sayfalarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

INSTAGRAM