x

Günümüzün mobilya takımları her geçen gün yenilenmekte ve evlerde yerini almaktadır. Yenilenen bu mobilya takımları görünüm ve renk uyumu sayesinde insanları daha da cezp etmektedir.

Osmanlı Sedir Fiyatları

Son zamanlarda eskiye dönüş yaşanması sebebiyle Osmanlı’ya ait kullanılan modelleri çok rastlanmaktadır. Osmanlı tarihi bakımından en şatafatlı en çok işçiliğin kullanıldığı modelleri barındırır. Bu modeller genelde saray gibi büyük ihtişamlı yerlerde kullanıldığı için bir o kadar da kaliteli olmak zorundadır. Yine Osmanlı’da en çok kullanılan mobilyalar dışında sedir modelleri de göze çarpmaktadır. Bu sedir modelleri Osmanlı’ya ait motifleri bir o kadar da el işçiliğinin çok olduğu desenleri kapsar. Osmanlı sedir modellerinde kullanılan renkler genelde vişneçürüğü, koyu kırmızı ve bordo renkler ağırlıklı kullanılmıştır.

 

Osmanlı sedir takımları tasarım açısından bakıldığından tekli yada ikili şekilde yapılmaktadır. Kullanılan sedir hem sağlık açısından hem de kolay şekil alması açısından ayrı bir tercih sebebidir. Sedir takımları genelde bir odayı kapsayacak şekilde de tasarlanmaktadır. Takım halinde kullanılmaları sayesinde daha şık hale gelmektedir.

Yapılan modellerde istediğiniz renk yada tasarımları bulamadıysanız kendi tasarımlarınızı yaratma imkanı verilmiştir. Bu da sevdiğiniz renkler, istediğiniz kumaş türü, takım yada tekli olarak kullanılma tercihleri, ahşaba yapılacak olan işlemeler tamamen müşterinin isteğine göre de tasarımlar yapılmaktadır. Özel tasarım sedir fiyatları ise biraz pahalı gelebilir. Nedeni ise işçilik yönünden ağır olması ve tasarım açısından müşteri tercihleri de değiştiği için fiyatta da değişkenlik gösterebilir.  Osmanlı sedir fiyatlarını arttıran bir başka özellik ise istenilen metrekare ölçüsüdür.

Osmanlı ezgilerinin yaşanıldığı en güzel parçalar aslında sedir takımlarıdır. Bu parçalara verilen önem yer durumuna göre değiştiği için tercih edilmese de en güzel modeller arasında yer almaktadır.

Ahşap Osmanlı Sedirleri

Şark köşesi minderleri 90 cm yada 100 cm ölçülerindedir. Büyük boy minderleri 180 yada 190 cm boyundadır. Bu şekilde ufak boylar için bir minder bir yastık yada bir büyük boy minder iki ufak sırt yastığı olarak takım haline geliyor. Şark köşesi yapmak istediğiniz odanız salon, oturma odası, misafir odası, ofis, dernek yada bir başka STK olarak vakıf kuruluşu olabilir. Öncelikle yapmanız gereken şey köşenin geleceği kısımların ölçüsünü almak ve buraya kaç adet minder geleceğini hesaplamak. Ölçünüze göre 180 cm’lik yada 90 cm’lik kaç adet minder gerekli olduğunu hesaplayabilirsiniz. HALEP Modellerin tamamı 190 cm’dir. Enleri 70 cm. Eğer 190 cm’lik ölçüler odanıza uymuyorsa özel ölçü için fiyat almanız gerekiyor. Yada minder modelleri sekmesinden 90 cm’lik minderlere bakabilirsiniz.

  • Ürünlerde kullanılan süngerler 1. kalite serttir.
  • Kumaş yıkanabilir
  • Minderler fermuarlıdır
  • Kumaş pamukludur.
  • Dokuma kumaştır.
  • Sırt yastıklarında kullanılan malzeme boncuk silikon ve kırpıntı karışımıdır.

osmanlı sedir takımları

Sedir ve şark köşesi ile bir şark odası yapmak istiyorsunuz. Bu sebeple internet üzerinde arama yaparken bizim sitemize rast geldiniz. Fakat bir şark odası oluşturmak yada sedirler konusunda bir bilgiye sahip değilsiniz. Ve ürünlerimiz hakkında genel bir bilgi elde etmek istiyorsunuz. Yapacağınız şey çok basit beğendiğiniz sedir yada şark köşesini tıklıyorsunuz ve alt panelde bulunan kısma istediğiniz soruyu bir göndere biliyorsunuz. Böylece her türlü bilgiye sahip olabilirsiniz. Fakat şunu belirtelim ki, şark köşesi fiyatları hakkında bilgi alacaksanız, ürünün nereye teslim edileceği ve ölçüler hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Standartın dışında modellerin fiyatları haliyle ürünlere de yansımaktadır. Bununla beraber sedir fiyatları ile ilgili olarak da aynı şey geçerlidir. Son olarak sedir ve minderler konusunda farklı siparişleriniz olursa onları da yazmanızı tavsiye ederiz. Örneğin sandıklı model, yataklı model vs..

INSTAGRAM

Osmanlı sedir modelleri (4 Yorum)

  1. Mrb ben koltuk şeklinde iki tane 3lü bir tane tekli koltuk şeklinde sedir ölçüleri sedir istiyorum fiyatı nedir

  2. s.a osmanli sediri dediginiz sedirin m2 fiyati olarakmi belirliyosunuz? Ortalama m2 fiyati soylermisiniz?tsk..

  3. Kez ereğli hayrettin Türkoglu ölçü versem imalat ve teslim nasıl oluyor bana mümkünse bir katalog göndrirmisiniz kdzereğli uzun çayır mah POSTACI sokak no 21.3