Minder Modelleri

Şark Köşesi Minder Modelleri

Şark köşesi Minderleri

Geçmiş tarihlerden günümüze her toplumun kendine has bir takım adet, gelenek ve görenekleri vardır. Osmanlı zamanlarında olan ve şimdide popülerliğini kaybetmeyen eşyalar ve giysiler vardır. Bunlardan biri de artık çoğunlukla cafe, dernek vb. toplantı ve eğlence mekanlarında kullanılan şark köşesi ve şark köşesi minderleridir.
Şark köşesi, özellikle Osmanlı devletinin kullanmış olduğu, günümüzde daha çok muhabbet ortamlarında kullanılan dekor çeşididir.

Günün yorgunluğunu atmak isteyen yada hafta sonlarını arkadaşlarıyla geçirmek isteyen kişilerin şark köşesine sahip mekanları tercih ederek eski geleneklerini yaşadıkları ve bu tarihsel dokuya sahip mobilyalar üzerinde nargile keyfi yaparak, sohbet ettikleri bilinen birşey. Şark köşesi, adından da anlaşılacağı üzere oturma bölümlerinin köşeleri kaplayacak ve herkesin birbirini görebileceği şekilde dizayn edilen ve yere yakın olup rahat minderlerden oluşan bir çeşit dekorasyon modelidir.

Şark köşesinin bulunduğu oda veya bölümde duvara yine ona uygun eski zamanlarda kullanılan, deseni minderlerinin desenine benzeyen duvar halıları kullanılabilir. Ayrıca, şark köşesinin ortasında görsel açıdan şahane olan sehpa ve tarihsel süsler kullanılır. Bu sayede tam anlamıyla tarihsel bir ortam elde edilirken saatlerini şark köşesinde eş, dost, akraba ve arkadaşlarıyla geçiren kişiler Osmanlı zamanlarından gelen geleneklerini yaşamış olurlar.

Şark köşesinde yapılan sohbet sırasında içilen sıcak çay, nargile ve oynanan tavlada eğlencenize eğlence katacaktır. Özellikle gençler başta olmak üzere her yaştan bireyin sevdiği ve tercih ettiği şark köşesi, cafe sahiplerine de kazanç kapısı olmuş durumdadır.

Evinize şark köşesi kurmak istiyor olabilirsiniz.. Oldukça hesaplı olan şark köşesi modellerini evin köşelerini kaplayacak şekilde evinize monte eden ve bu keyfi evinizde yaşamanızı sağlayan Şark Dekorasyon var artık. Siz de evinize şark köşesi yaptırarak aileniz ve arkadaşlarınızla evinizin, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Siz de evinize bir şark köşesi kurmak istiyorsanız, İstanbul’da bulunan imalat hanemizi ve mağazamızı ziyaret etmelisiniz..

Modern Şark Köşesi Modelleri

Bu tarz modeller, daha renkli ve daha spor minder takımlarıdır. Firmamız klasik şark köşesi minderleri de modern minder modelleri de satmaktadır. Bu tamamen kullanıcının odasında yapmış olduğu tasarımla  ilgilidir. Eğer odanızda eskitme ürünler, mozaik avizeler, klasik mobilyalar, dokuma kilimler, duvarda ahşap raflar, bakır aksesuarlar varsa almanız gereken tabii ki klasik şark  köşesi minderidir. Fakat renkli sehpaların, modern halıların, canlı renkleri barındıran perdenin olduğu, şık spor bir avizenin yer aldığı bir oda tasarımına sahipseniz elbette almanız gereken minderler modern renklerden oluşmalıdır. Örnek verecek olursa size hemen alt kısımda bir modern minder modeli örneği verelim:

Modernşark köşesi fiyatları modele, kumaşa ve ölçüye göre değişmektedir. Metresi 200 TL’den başlayan şark köşesi modelleri Metresi 1200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu model tamamen el işçiliği ile yapıldığından diğer modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Modern şark köşesi takımları arayanlar için ideal bir takımdır.

Şimdi size bir de klasik şark köşesi minder örneği verelim:
Şark köşesi modelleri ve fiyatları

Birisi rengarenk kumaşlardan yapılmış ve farklı modern bir tasarıma sahip minder modeli, diğer halıdan yapılmış bir köşe minder takımı.

Minder fiyatlarına gelecek olursak. Bir minder ve bir yastık olarak takım diyoruz. 10 cm kalınlıkta 90 cm boyunda ve 60 cm eninde bir minder takımının fiyatı 200 TL’den başlamaktadır. Bu standart modeller için geçerli fiyat olup, güncel olmayabilir. Sünger, kumaş, elyaf, fermuar, halı, kilim gibi yarı mamul fiyatları dövize indeksli olduğu için sürekli değişim gösteriyor. Bu sebeple minder fiyatlarımız da zaman içinde değişiyor. En sağlıklı yöntem, firmamıza ölçü eşliğine bilgi almanızdır. Firmamızın sosyal medya hesaplarını takip ederseniz burada zaman zaman kampanyalar yayınlıyoruz. Ucuzluk ve indirimlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Serisi tükenmiş kumaş ve kilimleri bazen uygun fiyata satışa çıkarabiliyoruz. Az önce vermiş olduğumuz fiyata geri dönecek olursak. Minder kalınlaştıkça ve işçiliği arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Örnek verecek olursak aynı modelin 20 cm kalınlığında fiyatı 300 TL olabilir. Yada 40 cm kalınlığında bir minder 400 TL fiyatlarında olabiliyor.

Galerimizde modern şark köşesi minderleri de bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda size şark köşesi ve şark odası minderleri hakkında bazı bilgiler verdik. Eğer mobilyalı, yani yerden yüksek şark köşesi arıyorsanız sedir bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz. Bununla beraber diğer bölümlere de bakarak bazı aksesuar ve mobilya malzemelerinin yanında bakır aksesuarlar da bulabilirsiniz. Minder modelleri, sedir minderleri ve şark köşesi minder fiyatları hakkında bilgi almak için mail yada telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Şark köşesi minder ölçüleri

Sedir ve şark köşelerinde kullanılan minderlerin standart ölçüleri 60cmx90 ve 70cmx90cm olmak üzere iki kısımdır. Sırt yastıkları ise 40×90 cm’dir. Şark köşesi sırt yastıkları 4 farklı şekilden oluşur.

 1. 10 cm kalınlığında 40cmx90 cm düz ve dikdörtgen bir minder modelidir.
 2. CNC kesim dediğimiz süngerlerden yapılan, üst kısmı 10 cm alt kısmı 15 cm olan eğimli minderlerdir. Yine bu modelin eni 40 cm uzunluğu 90 cm dir.
 3. Son olarak iç malzemesi kırpıntı ve elyaf boncuk karışımından olan, dolma yastık dediğimiz, diğer sert modellere göre daha yumuşak yastık modellerdir.
 4. İçinde saman olan yastık modelleri. Kamış yada sazlık dediğimiz otlardan yapılan bu yastık modelleri pek kullanıma uygun olmadığı için satışımız yoktur.

Minder Modelleri için 24 cevap

 1. Derya diyorki:

  Merhaba salonumuzda şark köşesi yapmak istiyoruz fakat düşündüğümüz bölüme uyarmı uymazmı bilmiyoruz fikir almak istiyoruz tesekkürler

 2. dogan diyorki:

  Slm öncelikle kolay gelsin ben salonuna minder ve yastiktan oluşan bir grup yapmak istiyorum fiat olarak bilgi verebilir misiniz m2 mi olarak yoksa minder sayisana mi gore hesaplaniyor

 3. hüseyin diyorki:

  s.a
  ben ogrenci evindeyim ve sark kosesi yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 4. Mustafa diyorki:

  Efem sizin niye instagram hesabınız yok? şunları oraya koysanızda rahat rahat bakıp size ulaşsak… düşünün derimm.

  • Şark Dekorasyon diyorki:

   Teşekkürler Mustafa bey. Facebook hesabımız mevcuttur 🙂 İnşallah yakın zamanda instagram hesabımız olacak..

 5. Yalcin diyorki:

  Sa
  Almanya’ya getiriyormusunuz ve gönderiyormudunuz..,????

 6. mahmut celalettin ağaoğlu diyorki:

  bağdat modeli sedir yaptırmak istiyorum .ölçülerini kroki olarak mailime gönderebilirmisiniz. yani oturum alanı genişliği yükseklik ne kadar

 7. Sezen Genç diyorki:

  Ben balkonuma Sark kösesi yaptirmis istiyorum en uygunundan fiyat verebilirmisiniz bide ölcuye göremi belirleniyor fiyati

 8. Aykut aktas diyorki:

  70×120 ve 55×70 cm iki adet minder siparişi vermemiz mümkün mü
  Aykutaktas@gmail.com

 9. Valentina dalonzo diyorki:

  Selamu alaikum you shipping this to germany too?

 10. Uğur diyorki:

  100 cm ye 150 cm sert yer minderlerinden 5 tane sipariş versem ne kadar ödeme yapmam gerekir?

 11. Sinan diyorki:

  Merhaba ben sinan oturma odamıza ŞARK kòsesi yapmak istiyoruz osmanlı turlerinden

 12. Aygun diyorki:

  Beni ararmisiniz

 13. Irem Develilioğlu diyorki:

  İyi günler 90×190 ölçülerinde iki tane bazayı kullanarak şark köşesi haline getirmek istiyorum. Fiyat alabilir miyim?

 14. Ahmet diyorki:

  Kardelen 10 kodunda ki takımın tek renkli olanları şu an itibari ile fiyat olarak ne kadardır

  • Şark Dekorasyon diyorki:

   Merhaba. Tek renk yada farklı renklerde modern minder siparişi verebilirsiniz. Bir minder ve bir yastık olarak 800 TL’dir. Fiyatların sabit olmadığını farklı zamanlarda fiyatların değişmiş olabileceğiniz göz önünde bulundurunuz.

 15. Ali Avşar diyorki:

  Yetkili biri whatsup üzerinden haber bekliyorum.

  Nargile Barlarina proje üzerinden satiş yapan Firnayım.

  Elimdeki projeleri değerlendirelim.
  Saygılar
  Ali Avsar
  Almanya

 16. Mnevver diyorki:

  İyi gunler
  Amerikaya kargo yapıyormusunuz

 17. İrfa diyorki:

  Merhaba 3 tane 120 cm minder ve yastık fiyat verebilirmisin iz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir