Şark Köşesi Minder Modelleri (%60 İndirim Başladı)

Şark Odası kendi kültürümüzü yansıtan bir mekan tasarım biçimidir. Geçmiş tarihlerden günümüze her toplumun kendine has bir takım adet, gelenek ve görenekleri vardır. Osmanlı zamanlarında olan ve şimdide popülerliğini kaybetmeyen eşyalar ve giysiler vardır. Bunlardan biri de artık çoğunlukla cafe, dernek vb. toplantı ve eğlence mekanlarında kullanılan şark odası ve şark köşesi minderleridir. Şark köşesi, özellikle Osmanlı devletinin kullanmış olduğu, günümüzde daha çok muhabbet ortamlarında kullanılan dekor çeşidine denir.

Şark Köşesi Minder Modelleri

Günün yorgunluğunu atmak isteyen yada hafta sonlarını arkadaşlarıyla geçirmek isteyen kişilerin şark köşesine sahip mekanları tercih ederek eski geleneklerini yaşadıkları ve bu tarihsel dokuya sahip mobilyalar üzerinde nargile keyfi yaparak, sohbet ettikleri bilinen birşey. Şark köşesi, adından da anlaşılacağı üzere oturma bölümlerinin köşeleri kaplayacak ve herkesin birbirini görebileceği şekilde dizayn edilen ve yere yakın olup rahat minderlerden oluşan bir çeşit dekorasyon modelidir.

Şark Köşesi Minderleri

Şark köşesinin bulunduğu oda veya bölümde duvara yine ona uygun eski zamanlarda kullanılan, deseni minderlerinin desenine benzeyen duvar halıları kullanılabilir. Ayrıca, şark köşesinin ortasında görsel açıdan şahane olan sehpa ve tarihsel süsler kullanılır. Bu sayede tam anlamıyla tarihsel bir ortam elde edilirken saatlerini şark köşesinde eş, dost, akraba ve arkadaşlarıyla geçiren kişiler Osmanlı zamanlarından gelen geleneklerini yaşamış olurlar.

 

Şark köşesinde yapılan sohbet sırasında içilen sıcak çay, nargile ve oynanan tavlada eğlencenize eğlence katacaktır. Özellikle gençler başta olmak üzere her yaştan bireyin sevdiği ve tercih ettiği şark köşesi, cafe sahiplerine de kazanç kapısı olmuş durumdadır.

Evinize şark köşesi kurmak istiyor olabilirsiniz.. Oldukça hesaplı olan şark köşesi modellerini evin köşelerini kaplayacak şekilde evinize monte eden ve bu keyfi evinizde yaşamanızı sağlayan Şark Dekorasyon var artık. Siz de evinize şark köşesi yaptırarak aileniz ve arkadaşlarınızla evinizin, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Siz de evinize bir şark köşesi kurmak istiyorsanız, İstanbul’da bulunan imalat hanemizi ve mağazamızı ziyaret etmelisiniz..

Şark köşesi minder

Şark köşesi minder takımları

Modern Şark Köşesi Modelleri

Bu tarz modeller, bir diğer adıyla modern şark köşeleri daha renkli ve daha spor minder koltuk takımlarıdır. Firmamız klasik şark köşesi minderleri de modern minder modelleri de satmaktadır. Bu tamamen kullanıcının odasında yapmış olduğu tasarımla  ilgilidir. Eğer odanızda eskitme ürünler, mozaik avizeler, klasik mobilyalar, dokuma kilimler, duvarda ahşap raflar, bakır aksesuarlar varsa almanız gereken tabii ki klasik şark  köşesi minderidir. Fakat renkli sehpaların, modern halıların, canlı renkleri barındıran perdenin olduğu, şık spor bir avizenin yer aldığı bir oda tasarımına sahipseniz elbette almanız gereken minderler modern renklerden oluşmalıdır. Örnek verecek olursa size hemen alt kısımda bir modern minder koltuk modeli örneği verelim:

Modernşark köşesi fiyatları modele, kumaşa ve ölçüye göre değişmektedir. Metresi 200 TL’den başlayan şark köşesi modelleri Metresi 1200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu model tamamen el işçiliği ile yapıldığından diğer modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Modern şark köşesi takımları arayanlar için ideal bir takımdır.

Şimdi size bir de klasik şark köşesi dekoratif yer minderi örneği verelim:
Şark köşesi modelleri ve fiyatları

Birisi rengarenk kumaşlardan yapılmış ve farklı modern bir tasarıma sahip minder modeli, diğer halıdan yapılmış bir köşe minder takımı.

Minder fiyatlarına gelecek olursak. Bir minder ve bir yastık olarak takım diyoruz. 10 cm kalınlıkta 90 cm boyunda ve 60 cm eninde bir minder takımının fiyatı 200 TL’den başlamaktadır. Bu standart modeller için geçerli fiyat olup, güncel olmayabilir. Sünger, kumaş, elyaf, fermuar, halı, kilim gibi yarı mamul fiyatları dövize indeksli olduğu için sürekli değişim gösteriyor. Bu sebeple minder fiyatlarımız da zaman içinde değişiyor. En sağlıklı yöntem, firmamıza ölçü eşliğine bilgi almanızdır. Firmamızın sosyal medya hesaplarını takip ederseniz burada zaman zaman kampanyalar yayınlıyoruz. Ucuzluk ve indirimlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Serisi tükenmiş kumaş ve kilimleri bazen uygun fiyata satışa çıkarabiliyoruz. Az önce vermiş olduğumuz fiyata geri dönecek olursak. Minder kalınlaştıkça ve işçiliği arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Örnek verecek olursak aynı modelin 20 cm kalınlığında fiyatı 300 TL olabilir. Yada 40 cm kalınlığında bir minder 400 TL fiyatlarında olabiliyor.

Mobilyalı, yani yerden yüksek şark köşesi arıyorsanız sedir bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz. Bununla beraber diğer bölümlere de bakarak bazı aksesuar ve mobilya malzemelerinin yanında bakır aksesuarlar da bulabilirsiniz. Dekoratif Minder modelleri, sedir minderleri ve şark köşesi minder fiyatları hakkında bilgi almak için mail yada telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Şark köşesi minder ölçüleri

Sedir ve şark köşelerinde kullanılan minderlerin standart ölçüleri 60cmx90 ve 70cmx90cm olmak üzere iki kısımdır. Sırt yastıkları ise 40×90 cm’dir. Şark köşesi sırt yastıkları 4 farklı şekilden oluşur.

 1. 10 cm kalınlığında 40cmx90 cm düz ve dikdörtgen bir minder modelidir.
 2. CNC kesim dediğimiz süngerlerden yapılan, üst kısmı 10 cm alt kısmı 15 cm olan eğimli minderlerdir. Yine bu modelin eni 40 cm uzunluğu 90 cm dir.
 3. Son olarak iç malzemesi kırpıntı ve elyaf boncuk karışımından olan, dolma yastık dediğimiz, diğer sert modellere göre daha yumuşak yastık modellerdir.
 4. İçinde saman olan yastık modelleri. Kamış yada sazlık dediğimiz otlardan yapılan bu yastık modelleri pek kullanıma uygun olmadığı için satışımız yoktur.

Osmanlı desenlerinin hakim olduğu minder modelleri içinde DİVAN isimli şark köşesi minderleri en çok tercih edilen minder takımlarından biridir. Hem kullanım kolaylığı ve hem de kumaş ve sünger kalitesinin birinci sınıf olması bunun sebeplerinden biridir. Ölçüye göre de tasarlanabilen bu takımın büyük minder ölçüleri 200 cm, ufak minder modelleri 100 cm’dir.

Şark Köşesi Minder Yastık Fiyatları

Ekonomik minder ve yastık fiyatı: 200 TL

Standart minder yastık takım fiyatı: 230 TL

Lüks minder yastık takımı fiyatı: 250 TL

Kadife dokuma kumaş minder yastık fiyatı: 300 TL

Kalın minderler için fiyat alınız. Burada vermiş olduğumuz fiyatlar güncel olmayabilir. Kampanya dönemlerinde indirim olduğunu ve fiyatlar düştüğünü unutmayınız. KDV ve nakliye gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak maliyet analizi yapınız.

Dekoratif minder modellerimizle evinizde şark odası dekoru oluşturabilirsiniz. Evinizin şark köşesini kendiniz kurun. Şark köşesi minderleri Anadolu insanının vaz geçemediği bir ev tasarımıdır. Dekoratif minderler kolay kullanışlı olmakla beraber rahat da yıkanır. Aynı zamanda taşınması, kaldırılması açısından da oldukça kolaydır. İstediğiniz zaman evinizdeki dekoru minderlerin yerlerinde değişiklik yaparak yeniden dizayn edebilirsiniz. Minder modelleri kumaş ve kalite bakımında ikiye ayrılır. Kaliteli minder genellikle süngerle ilgilidir. DNS dediğimiz sünger kalitesi iyi ise sünger uzun ömürlüdür. Fakat sünger kalitesi eğer düşükse minderin ömrü epey bir kısa olur. o sebeple müşterilerimize tavsiyeniz ucuz minder aramak gibi yanlış tercih yapmasınlar. Piyasada her sektörde olduğu gibi minder sektöründe de ucuz ürünler bulunmaktadır. Fakat ucuz ürün satan firma yada kişiler bu minderlerine garanti vermeyeceğinden emin olabilirsiniz. Şark dekorasyon olarak minderlerimizin süngerleri kaliteli ve yükse DNS li olup. Ürünlerimize garanti vermekteyiz. Süngerin kalitesini belirleyen diğer bir konu süngerin kumaşıdır. Sünger çeşitleri içinde sadece renk ve desene değil kumaşın kalitesini de göz önünde bulundurun. Bu yazımıznda sünger modelleri ve sünger çeşitleri ile ilgili bilgi vermiş oldu. Diğer konulara da bakmanızı tavsiye ederiz.

Modern minder modelleri

Şark Köşesi Takımları

Ev tasarımı yelpazesi son zamanlarda oldukça fazla genişledi. Dekorasyon önerileri konusunda geniş seçenekler mevcut. Televizyon programları, dergiler, gazeteler ve bir çok internet sitesi ev tasarımı ve dekorasyonu konusuna son yıllarda daha fazla yer vermeye başladı. Tabii bu kadar geniş yelpaze içinde herkesin kendi tasarım anlayışı ayrıdır. Fakat herkes istediği modeli alabilir mi, bütçesi yeter mi? Burası en önemli kısım. Seçenekler arttıkça ve tasarım özelleştikçe fiyatlar da artıyor.

Osmanlı Minder Modelleri

Osmanlı Mİnder fiyatları ölçü, kalınlık ve projeye göre değişiklik göstermektedir. Birinci kaliteden üretilmiş olan Terzi Baba minder takımını uzun yıllarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Az önce herkesin bir tarzı var demiştik. Sizin de beğenmiş olduğunuz bir mobilya dekorasyonu var. Ve bunun adı şark dekorasyonu ise işiniz hem kolay hem zor. Zor diyoruz, çünkü bir mobilya firmasına gittiğinizde hali hazırda şark köşesi takımları görmeniz mümkün değil. Minder kılıfı ve dikimi için sipariş vermeniz gerekiyor. Yani özel tasarımdan bahsediyoruz. Aslında eski bir dekorasyon şekli olan şark köşesi ve dekoratif yer minderleri şimdi maalesef unutulduğu için yeni oldu. Üstelik pek bilinmiyor. Özel bir tasarım olduğu için şark köşesi takımı fiyatları beklentinizin üzerine olacak. Çünkü ilgili firma standart üretiminin dışına çıkmış olacak. Bununla beraber kafanızda hayal ettiğiniz sedir modeli ile firmanın yapacağı şark köşesi ne kadar aynı olacak? Bu kısım işin riski ve zor olan kısmı. Kolay olan kısmı ise şu ki bu yazıyı okuyor iseniz zaten bir şark köşesi imalatı yapan bir firma bulmuşsunuz demektir. Ve bol seçenekler eşliğinde tecrübeli ustalarımız size en güzel şark köşesi takımlarını yapmaya hazır durumdadır. İsterseniz büyük minder kılıfı sipariş verin, isterseniz sadece minder kılıfı diktirin, yada özel ölçünüze göre dekoratif sedir minderi sipariş verin.

Malatya Şark Köşesi Modelleri

Tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış kentlerimiz sayıca fazladır. Anadolu’yu medeniyetlerin başkenti yapan bütün kültürleri barındıran, insanların barış içinde yaşamalarına olanak sağlaması tarih için önemli bir konudur. Günümüzde de hem tarihi hem de kültür zenginliği açısından bir fark yaratan şehrimiz Malatya’dır.

Mezopotamya ile Anadolu arasında kültür akışını sağlamış olan Malatya her dönemde önemli konumunu korumuş ve kendi kültürünü de diğer medeniyetlere ulaştırmıştır. Bunların hepsinden söz etmemiz mümkün değildir. Bunların birini ele almak gerekirse kuşkusuz şark köşesi modelleridir.  Bu modeller nesilden nesile aktarılarak günümüzdeki Malatya şark köşesi modelleri oluşmuştur. Modern mobilyalardan sıkılan insanlar yeni arayışlara girdikleri için eskiye dönüş başlamıştır. İnsanlar kaç yaşında olursa olsun her zaman eskiyi bir özlemle bakıp anarlar. Bunu insanların evlerinde görmekte mümkün olmuştur. Şark köşesi takımları bu özlemi gidermiş olup Türkiye’ye ve dünyaya açılımı hızla devam etmektedir. Takımlarda yer alan insanların sevmesini sağlayan bir çok özellik mevcuttur. Malatya şark köşesi takımları renk, biçim, konfor, kullanılan malzeme kalitesi, vb. özellikleriyle en önemli seçim olmaya devam etmektedir. Genelde odanın tümünü kaplayan yada bir bölümünü kaplayan modeller tercihe sunulmuştur. Bunların yanında günümüz mobilyaları gibi kanepe ve koltuk tarzı şark köşeleri de tercih sebebidir. Sağlık açısından hiçbir kimyasalı barındırmayan bu ürünler bu özelliği ile daha da önemli hale gelmiştir. Bu kadar iyi özellikleri bulunan şark köşesi fiyatları yüksektir diye düşünülebilir.  Yapılan bu şark köşeleri hem çok iyi özelliği yanında Malatya şark köşesi fiyatları konusunda da en alt fiyattan en üst fiyata kadar her bütçeye uygun seçenekler sunulmuştur.

Malatya Minder Modelleri

şark köşesi

Şark köşesi

Biz insanlar aldığımız ürünlerin kaliteli olması yanında fiyatının da uygun olmasını isteriz. Bu özelliklerin tamamı Malatya’nın kendine has şark köşelerinde bulmak mümkündür. Sizlerde evinizde Malatya’dan esinti istiyorsanız bu saydığımız özellikler tam sizlere göredir. Malatya şark köşelerine bakmadan karar vermeyiniz.

Sedir ve şark köşesi satışı yaptığımız Malatya ilimizin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Akçadağ

Arapgir
Arguvan
Battalgazi
Darende
Doğanşehir
Doğanyol
Hekimhan
Kale
Kuluncak
Pütürge
Yazıhan
Yeşilyurt

Müşterilerimizin dert yandığını konulardan birisi şu, Şark köşesi takımları İstanbul içinde neden yaygın değil? İkincisi şark köşesi takımları fiyatları hakkında nasıl bilgi alabiliriz. Birinci sorunun cevabı, İstanbul’un sınırları içinde Modern şark köşesi takımları ve sedir modelleri üreten firmanın yokluğu doğrudur. Genellikle Anadolu’da bulunan firmalar bu işlere daha fazla odaklanıyor. Fiyatlarla ilgili kısma gelince, net fiyat istiyorsanız sedir yada şark köşesi  takımının ölçüsünü vermeniz gerekiyor. Bununla beraber model de beğenmelisiniz. Beğendiğiniz modeli bize ulaştırırsanız size fiyat verebiliriz.

Şark Köşesi Minder Modelleri (%60 İndirim Başladı) için 40 cevap

 1. Derya diyorki:

  Merhaba salonumuzda şark köşesi yapmak istiyoruz fakat düşündüğümüz bölüme uyarmı uymazmı bilmiyoruz fikir almak istiyoruz tesekkürler

 2. dogan diyorki:

  Slm öncelikle kolay gelsin ben salonuna minder ve yastiktan oluşan bir grup yapmak istiyorum fiat olarak bilgi verebilir misiniz m2 mi olarak yoksa minder sayisana mi gore hesaplaniyor

 3. hüseyin diyorki:

  s.a
  ben ogrenci evindeyim ve sark kosesi yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 4. Mustafa diyorki:

  Efem sizin niye instagram hesabınız yok? şunları oraya koysanızda rahat rahat bakıp size ulaşsak… düşünün derimm.

  • Şark Dekorasyon diyorki:

   Teşekkürler Mustafa bey. Facebook hesabımız mevcuttur 🙂 İnşallah yakın zamanda instagram hesabımız olacak..

 5. Yalcin diyorki:

  Sa
  Almanya’ya getiriyormusunuz ve gönderiyormudunuz..,????

 6. mahmut celalettin ağaoğlu diyorki:

  bağdat modeli sedir yaptırmak istiyorum .ölçülerini kroki olarak mailime gönderebilirmisiniz. yani oturum alanı genişliği yükseklik ne kadar

 7. Sezen Genç diyorki:

  Ben balkonuma Sark kösesi yaptirmis istiyorum en uygunundan fiyat verebilirmisiniz bide ölcuye göremi belirleniyor fiyati

 8. Aykut aktas diyorki:

  70×120 ve 55×70 cm iki adet minder siparişi vermemiz mümkün mü
  Aykutaktas@gmail.com

 9. Valentina dalonzo diyorki:

  Selamu alaikum you shipping this to germany too?

 10. Uğur diyorki:

  100 cm ye 150 cm sert yer minderlerinden 5 tane sipariş versem ne kadar ödeme yapmam gerekir?

 11. Sinan diyorki:

  Merhaba ben sinan oturma odamıza ŞARK kòsesi yapmak istiyoruz osmanlı turlerinden

 12. Aygun diyorki:

  Beni ararmisiniz

 13. Irem Develilioğlu diyorki:

  İyi günler 90×190 ölçülerinde iki tane bazayı kullanarak şark köşesi haline getirmek istiyorum. Fiyat alabilir miyim?

 14. Ahmet diyorki:

  Kardelen 10 kodunda ki takımın tek renkli olanları şu an itibari ile fiyat olarak ne kadardır

  • Şark Dekorasyon diyorki:

   Merhaba. Tek renk yada farklı renklerde modern minder siparişi verebilirsiniz. Bir minder ve bir yastık olarak 800 TL’dir. Fiyatların sabit olmadığını farklı zamanlarda fiyatların değişmiş olabileceğiniz göz önünde bulundurunuz.

 15. Ali Avşar diyorki:

  Yetkili biri whatsup üzerinden haber bekliyorum.

  Nargile Barlarina proje üzerinden satiş yapan Firnayım.

  Elimdeki projeleri değerlendirelim.
  Saygılar
  Ali Avsar
  Almanya

 16. Mnevver diyorki:

  İyi gunler
  Amerikaya kargo yapıyormusunuz

 17. İrfa diyorki:

  Merhaba 3 tane 120 cm minder ve yastık fiyat verebilirmisin iz

 18. İlknur diyorki:

  Merhaba kumaşını kendim versem istediğim ölçülerde minder ve kirlent yapabilirmisiniz? Birde bu şekilde fiyatı ne olur

 19. Ali diyorki:

  Şark köşesi yaptırmak istiyorum size nasıl ulaşabilirim

 20. Ali gül diyorki:

  Merhaba. Çatalcada salonumu şark köşesi yaptırmak istiyorum bana yardımcı olursanız memnun olurum.

 21. LÜTFÜ VAROL diyorki:

  iyi günler. 90*190 ebadında bir divanımız var. bunun üzerine minder düşünüyoruz. model ve fiyat verebilirseniz memnun olurum. teşekkürler.

 22. Mehmet avci diyorki:

  2+1toki salonu için fiyaltardan bilgilendirir misiniz,

 23. Akif Asoy diyorki:

  şark köşesi ve ahşap sedirler gayet güzel

 24. Duhan diyorki:

  Almanyayada kadro varmi

 25. MUZAFFER diyorki:

  Hollanda’ya kargonuz var mi?

 26. Emre uysal diyorki:

  Kolay gelsin. 2.50 2.50 3 adet cardagim var. Bunlara yastık ve minder yaptırmak istiyorum. Fiyat ile bilgi vermeniz mümkün mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir