Şark Köşesi Kumaş Modelleri

Şark köşesi kumaş modelleri deyince insanların aklına ilk gelecek şey köy eşyaları olur. Doğrudur esasında şark odası Anadolu’yu temsil eder. Batının o alışagelmiş modern oturma gruplarından farklıdır. Moda ile hiç bir ilgisi yoktur. Batılı iç mimarlar gibi haftada bir model değişikliği de olmaz şark köşesinde.. Renkler ve desenler birbirlerine çok yakındır. Belirli bir çizgisi vardır.

Şark köşesi halıları ve şark köşesi kilimleri bu dekorun olmazsa olmazıdır mesela.

BÜTÜN MODELLERİ GÖRMEK İÇİN ANA MENÜDEN MİNDER MODELLERİNİ TIKLAYIN.

Şark köşesi kumaş fiyatları

Kumaşlar tekstil sektörünün her aşamasında olduğu gibi pamuk, polyester, yün gibi ham madde karışımlarından elde ediliyor. Kumaş kalitesi ve fiyatları da buna göre ortaya çıkıyor. Tabii son zamanlarda baskı kumaşlar çok yaygınlaşmaya başladı. Bunun sebebi bu kumaşların daha uygun fiyatlı olması ve üretiminin çok basit olması. Bilgisayar ortamında hazırlanan desenin dijital baskı ile çıkarılması çok kısa sürede oluyor. Halbuki şark köşesi kumaşlarının neredeyse tamamı dokuma kumaştır. Dokuma kumaşların üretimi baskı kumaşlara göre hem daha zor, daha maliyetli ve daha fazla zaman alıyor. Bu sebeple şark köşesi kumaş fiyatları dijital baskı kumaşlara göre daha yüksek diyebiliriz.

Şark köşesi minder kumaşı

Kumaş fiyatlarımız genel olarak metre bazlı 15 TL’den başlamaktadır. Gramaj ve iplik kalitesine göre fiyatlar 100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Şark köşesi halı ve kilim gibi ürünlerden de yapıldığı için onların fiyatları da 40 TL civarındadır. Fiyatlarda KDV dahil değildir. Fiyat alırken kargo masrafını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şark köşesi minder kumaşları

Şark köşesi döşemelik kumaş, halı ve kilim gibi üç farklı şekilde yapılır. Aşağıda bazı ürünlerden örnekler sunuyoruz. Şark köşesi modellerinin en önemli özelliği dokuma olması ve yıkanabilir özelliğe sahip olmasıdır. Burada gördüğünüz bütün minderler fermuarlı olup, kılıf şeklinde dikilmiştir. Kirlendiğinde rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Fakat şu kesinlikle yanlıştır. Şark köşesi yada sedir köylerde olur. Her Anadolu’yu yansıtan simge köy işi demek değildir. Sedirler ve şark köşeleri Türklerin bir kültür göstergedir. Bu kültürden doğma bir dekordur. Duvarda asılan bir kilim ve yine duvardaki ahşap raflar.. Ahşap masalar.. Ve bunların üzerini süsleyen bakır aksesuarlar.. Böyle bir ortamı düşünebiliyor musunuz?

Tamamen doğal.. Batı kentlerinin o yapmacık yapılarından ve gösteriş meraklısı dekoralara inat, samimi ve sıcak ortamlar.. Sohbetini bakır semaverde demlenmiş bir çay ile süslemeniz.. Yada o güzel desenleriyle kendisini gösteren bakır cezvelerde yapılmış bir kahve..

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Eğer şark köşesi diyorsanız, Şark Dekorasyon’a uğramalısınız deriz. En azından web sitesine muhakkak girmelisiniz..

Bir önceki yazımız olan Palet Koltuk Takımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir