Trabzon Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Tarihte Karadeniz konumu itibariyle tam bir ticari ve kültürel merkez haline gelmiştir.  Hemen hemen bütün kavimlerin uğrak yeri olmuştur. Bunların başında da Trabzon gelmektedir. Trabzon şehri geçmişe ait eserler ve geniş kültürel değerleri barındırmaktadır. Bu kültürel değerlerden birinden bahsedecek olursak o da geçmişten süre gelen şark köşeleridir.

MODELLERİMİZİ DETAYLI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

osmanlı sedir takımları

İnsanlar tarihin bütün dönemlerinde yaşantılarının ve yaşadıkları ortamın güzel olmasını istemişler ve devam ettirmişlerdir. Trabzon kültüründe de eskiye olan bağlılık son derece önem arz etmiştir. Trabzon şehri metropol şehirlerine göre biraz daha küçük olması sebebiyle gökdelenler yerine çok katlı olmayan binalar tercih edilmiştir. Bu durum evlerde Trabzon şark köşesi modellerine yer verilmiştir. Trabzon şark köşesi modellerinde yer alan başlıca özellikler ise; fazla yer kaplamaması, kullanışlı olması, kullanılan malzemelerin kolay bulunabilir olması başta gelmektedir. Modeller takım halinde kullanılması durumunda daha çok kişiyi bir arada oturmasını sağlamıştır. Şark köşesi takımları genel itibariyle tek ve bir bütün halinde hazırlanmış olup yöreye uygun kumaş desenleriyle Karadeniz insanını anlatmaktadır. Trabzon şark köşesi takımları isteğe bağlı olarak hazırlanmaktadır. Her insanın zevki farklı olduğundan görücüye sunulan takımlarda çeşitlilik oldukça fazla olmuştur. Kullanılan malzemelerin temini çok rahat olduğu için bunu da fiyatlarda görmek mümkündür. Trabzon şark köşesi fiyatları her ailenin bütçesine uygun şekilde hazırlanmıştır. Ortalama fiyat olarak 300 TL den başlayan Trabzon şark köşesi fiyatları şekle, istenilen ağaç malzemesine göre değişmektedir.

Trabzon şark köşesi ve sedir

Şark köşesi takımları Anadolu’nun sıcaklığını, geçmiş duyulan hasreti gözler önüne sermektedir. Trabzon evlerinin bir parçası haline gelmiş olan şark köşeleri günümüz insanında tercih etmesi gereken en önemli mobilya takımları olmaktadır. Şık tasarımlarıyla evinize canlı bir hava katar ve evinize girdiğinizde sizleri Trabzon esintisi karşılaması kadar güzel bir şey olamaz. Mobilya almadan önce sizlerde bu durumu değerlendirmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sakarya Şark Köşesi (Adapazarı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Trabzon Şark Köşesi ve Sedir Modelleri için 2 cevap

  1. Raşit diyorki:

    Telefon numaranızı alabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir