Şanlıurfa Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

İnsanlık tarihinde önemli, özel, tarihi bakımından tartışılmayacak şehirler vardır. Bu şehirler geçmişten günümüze medeniyet ve kültürün oluşmasında önemli yer edinmiş şehirler bulunmaktadır. Şanlıurfa’da bu şehirlerden biridir.

MODELLERİMİZİ DETAYLI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Sedir ve Minder modelleri için Ana menüyü kullanarak bütün takımları görebilirsiniz.

urfa şark köşesi modelleri

Urfa Şark Köşesi Modelleri

Zengin Anadolu kültürü ve Mezopotamya kültürü arasında kalmış her iki kültürün de geçiş noktası olmuştur. Bu nedenle zengin bir kültür birikimine sahiptir. Bu kültürler sayamayacağımız kadar çoktur. Bunlardan birinden bahsedecek olursak o da Şanlıurfa şark köşesi modelleridir.

Firmamız tarafından üretilip Türkiye’nin bütün illerine satışı devam eden minder modellerimiz dokuma kumaştan yapılmaktadır. Yıkanabilir özelliğe sahip bu modeller salon, oturma odası, misafir odası ve şark odası gibi mekanlara uygundur. Kafe ve nargile evi, çay ocağı gibi mekanlarda da değerlendirilen bu modeller fermuarlı olarak üretilmektedir.

Geçmişten kopmayan hala kullanımda olan bu şark köşeleri ev ve iş yerlerinde birbirinden ilginç süslemeleriyle yerlerini almaya devam etmektedir. Urfa şark köşesi modelleri genel itibariyle yere serilmiş minderlerden oluşmaktadır. Bu minderlere eklenen yastıklarla bir takım halini almıştır. Bu takımlar Şanlıurfa şark köşesi takımları o yörede genellikle evlerde yer almış harika görünümlü dekorlarla kullanılmaktadır. Kültürümüzün bir parçası olan sedirleri firmamız üreterek Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkeye ihtaç etmektedir. Sedilerimiz gürgen ve kayın ağacından olup yıllarca kullanıma uygundur.

Şanlıurfa şark köşesi takımları U şeklinde ya da L şeklinde olup insanların oturacağı kısım olan minderler el dokumasıdır. Renk olarak kırmızı, koyu yeşil, krem renkleri ağırlıklıdır. Minderlerin etrafı yastıklarla desteklenmiş ve görünüm itibariyle günümüzün modern takımları gibi modern bir görünüme sahip olmuştur. Evdeki dekor itibariyle U şeklinde olan takımların orta kısmına şark köşesine uygun seçilmiş halılar, halının üzerinde de şık bir masayla desteklenmiş insanların göz zevkine uygun olarak dizaynı sağlanmıştır. Her eşyanın bir değeri olduğu kadar bu Şanlıurfa şark köşelerinin de her isteğe göre değişen fiyatlar belirlenmiştir. Şanlıurfa şark köşesi fiyatları odanızın duvar genişliğine göre değişmektedir. Şanlıurfa şark köşesi fiyatlarına tercihe göre kullanılan kumaş, kereste, işçilik eklendiğinde fiyatta farklılıklar görülmektedir.

urfa sedirleri

Urfa Sedir Modelleri

Sedir

Bir şehir ne olursa olsun geçmişe ait örf, adet geleneklerini sürdürmeli ve gelecek nesillere aktarmalıdır. Bu geleneği Türkiye’de en çok ayakta tutan ve devamını sağlayan Türkiye’nin doğu şehirleridir. Şanlıurfa’ya gidemeyebilirsiniz fakat evinizin veya iş yerinizin bir bölümünde bu şark köşelerini kullanarak Şanlıurfa’ya ait esintilerle karşılaşırsınız.

Şark köşesi satışı yaptığımız Urfa ilimizin ilçeleri şu şekildedir:

Merkez İlçeler

Eyyübiye
Haliliye
Karaköprü
Diğer İlçeler

Akçakale
Birecik
Bozova
Ceylanpınar
Halfeti
Harran
Hilvan
Siverek
Suruç
Viranşehir

Bir önceki yazımız olan Sakarya Şark Köşesi (Adapazarı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Şanlıurfa Şark Köşesi ve Sedir Modelleri için 1 cevap

  1. Yunus yazar diyorki:

    İyi günler bnm döşemek istedgim bi odam var yardımcı olursanız sevinirimm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir