Şark Köşesi-Sedir-İstanbul
Şark Dekorasyon - Anasayfa Şark Dekorasyon - Hakkımızda Şark Dekorasyon - İletişim

 

Şark Köşesi Minderleri
şark minder yastık
 
şark köşesi aksesuarları
 
bakır hediyelik eşya
 
sedir takımları

Küçük Bütçelerle İlginç Dekorasyonlar
Anadolu kültürü Türk insanının ruhunda yer almaktadır. Anadolu kültüründe misafirlere verilen değer, misafirperverlik, onları rahat ve güzel yerlerde ağırlamak çok değerlidir. İşte bu nedenle eski zamanlarda insanlar evlerinin bir bölümünde bugünkü misafir odası ( salon ) gibi ayrı odalar dekore etmekteydiler. Geçmişte misafirin rahatı için onları farklı ve özel hissettirmek çok önem verilen bir durum olduğu için evlerde şark köşeleri veya şark odaları kurulmaktaydı. Geçmişte misafirlere ve misafirperverliğe verilen önem hiç şüphesiz günümüzde de devam etmektedir. Fakat şark odalarının kurulma adeti eskisi kadar güncelliğini korumamaktadır. Evlerde şark odalarının kurulması insanlar için güzel bir hayal hatta hedef olsa da şark odalarının kurulması için gerekenlere geçmişe nazaran kolay ulaşılmıyor olması, ulaşılsa bile istenilen kalitede veya dizaynı da olmayışı şark odalarının kullanılma oranını azaltmaktadır.
Şark odaları bir odanın 3 duvarına divan yerleştirilmesi ve bu divanın etrafına minderlerin, yastıkların koyulmasıyla oluşturulabilmektedir. Odanın ortasına konulacak kilim veya halı ise şark odalarının vazgeçilmezlerindendir. Bu vazgeçilmezin ise el yapımı olması şark odalarına ayrı bir şüphesiz ayrı bir hava katacaktır. Halının veya kilimin üzerine konulacak sinide ise su veya ayran içimi için sürahi ve bardaklar bulunmaktadır. Ev sahibinin arzusuna göre misafir de kullanmayı tercih ediyorsa sininin üzerinde bardakların ve sürahinin haricinde küllük, nargile gibi eşyalar da konulabilir. Başlangıçta söylediğimiz gibi şark köşesi oluşturmak herkesin hayaliyken bu hayal son yıllarda pek gerçekleşememekteydi. Bunun nedeni ise çoğunlukla ev sahibinin zevkine göre dizayn edilen minderlerin kolay bulunamamasıydı. Fakat bu problem internet sitemiz üzerinden bize ulaştığınızda kolaylıkla aşılabilmektedir. İnsanların istedikleri renklerde ve boyutlarda minder üretebiliyor olmamız ve bunları adreslerine gönderebiliyor olmamız sayesinde şark odalarının sayısının arttığını söyleyebiliriz. Şark odaları için gerekli olan minderlerin üretimi tarafımızdan ilk el olarak imal edildiğinden fiyatlar piyasa şartlarına göre daha uygundur.
Şark Köşeleri

 

 

 

 

 

 

 

Şark Köşesi Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Koltuk Tamiri

 


 
 
SEDİR ŞARK KÖŞESİ ŞARK ODASI MİNDER MODELLERİ YER MİNDERLERİ MİNDERLER OTURMA MİNDERLERİ SEDİR ŞARK KÖŞESİ SEDİR ŞARK ODASI
ŞARK ODASI MİNDERLERİ KÖŞE SEDİR SEDİR KANEPE MİNDER KOLTUK ŞARK KÖŞELERİ SEDİR MİNDERLERİ SEDİR MİNDER BAKIR EŞYALAR
BAKIR HEDİYELİK EŞYA BAKIR SEMAVER BAKIR ÜRÜNLER BAKIR HEDİYELİKLER BAKIR