Şark Köşesi-Sedir-İstanbul
Şark Dekorasyon - Anasayfa Şark Dekorasyon - Hakkımızda Şark Dekorasyon - İletişim

 

Bakır Aksesuarlar
 
 
 

Bakır İşçiliği

Erzincan bakır hediyelik eşyaları ülkemizin en meşhur ev eşyalarından biridir. Bakır deyince Erzincan, Erzincan deyince bakır gelir desek de yeridir. Bu bağlamda sizlere orjinal Erzincan bakır eşyaları sunuyoruz. Sitemizi ziyaret ederek, bakır bölümlerinde bulunan aksesuar ve hediyelik bakır eşyalardan beğenebilirsiniz. İletişim kısımından bize ulaşmanız yeterlidir.
Günümüzde çok fazla rağbet kalmayan ancak ev süsleme ve hediyelik eşya noktasında halen kendisine ilk sıralarda yer bulan bakır işlemeciliği halen bazı yörelerimizde el emeği göz nuru devam ettirilmektedir.
İstediğiniz amblem ya da şekillerde yapılan işlemeciliklerin yanında istediğiniz bir resmin bile bakırdan yapılmış plaka ya da tabakları üzerine işlenebildiği bu sektörde birbirinden güzel ve ilginç süs eşyaları, hediyelik ürünler ve daha birçok benzer ev ürünü elde edilebilmektedir.
Bakır işlemeciliği özellikle Anadolu'da birçok ilde ve küçük yerleşim yerlerinde özen ve zorluklar içerisinde devam ettirilmektedir.
Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde bakır elementine ulaşmanın kolay ve ucuz olması sebebiyle bakırdan yapılan ürünlerde hem uygun fiyata hem de kolaylıkla ulaşılabilir bir şekilde satılmakta veya sipariş usulü elde edilebilmektedir.
Element olarak bakıldığında ise bakır elektrik iletiminde oldukça iyi bir geçirgenlik katsayısına sahip olmasından dolayı genelde elektrik alanında kullanılmaktadır. Bunun dışında inşaat alanında da bakır ürünleri kullanılarak yalıtım ve güçlendirme çalışmaları yapılabilmektedir.
Yani özellikle bol miktarda bulunmasından dolayı oldukça fazla alanda kullanımına sık sık denk gelmeniz mümkündür.
Ancak bakır denildiğinde genelde yazının başında da ifade ettiğimiz gibi bakır işçiliği ile elde edilmiş sanatlar gelmektedir. Bakır diye birkaç kişiye aklınıza ne geldi sorusunu sormanız durumunda genelde elektrik ya da inşaat isimlerinden daha fazla şekilde işlemecilik ismini duyabilirsiniz.
Hediye ürünler noktasında oldukça fazla şekilde kendisine başvurulan bakır işlemeciliği bu sayede oldukça büyük bir sektörü de ortaya çıkarıyor. Ancak diğer birçok el sanatları çalışmalarında olduğu gibi bakırcılık alanında da yeterli ilgi olmamasından dolayı ustaların sayısı her geçen gün azalıyor. Yeni neslin pek fazla rağbet görmemesi bakırcılık sanatının el emeğinden makine işlemeciliğine doğru yönelmesine sebep oluyor.
Kısacası bakır kolay bulunan, zor işlenen ve kolay satılan bir ürün olması sebebiyle oldukça fazla sevilen ve rağbet gören ancak az üretimden dolayı sıkıntı yaşanan alanlardan bir tanesidir.

Şark Köşeleri

 

 

 

 

 

 

 

Şark Köşesi Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Koltuk tamiri

 

 


 
 
SEDİR ŞARK KÖŞESİ ŞARK ODASI MİNDER MODELLERİ YER MİNDERLERİ MİNDERLER OTURMA MİNDERLERİ SEDİR ŞARK KÖŞESİ SEDİR ŞARK ODASI
ŞARK ODASI MİNDERLERİ KÖŞE SEDİR SEDİR KANEPE MİNDER KOLTUK ŞARK KÖŞELERİ SEDİR MİNDERLERİ SEDİR MİNDER BAKIR EŞYALAR
BAKIR HEDİYELİK EŞYA BAKIR SEMAVER BAKIR ÜRÜNLER BAKIR HEDİYELİKLER BAKIR