Şark Köşesi-Sedir-İstanbul
Şark Dekorasyon - Anasayfa Şark Dekorasyon - Hakkımızda Şark Dekorasyon - İletişim

 

Bakır hediyelik
 
 
 

Bakır Eşyalar

Osmanlı Devletinin kullandığı ve günümüzde antika haline gelen bakır eşyalar evlerin en güzel köşelerini süslüyor. Bakır eşyalara değer veren ve onları tarihin sembolü olarak görenlerde var.

Günümüzde bakır işleyen kişileri bulmak oldukça zor olsa da bu işi yapan ve bakır işleme atölyelerine sahip kişiler bulunmakta. Bakır işleme atölyelerine getirdikleri bakırları işleterek evlerinde dekor olarak kullanan kişiler mevcut. Tepsiden, çaydanlığa, şekerlikten, fincana, gerdanlıktan, gaz lambasına kadar tarihte insan hayatında oldukça önemli olan bakır eşyalar mevcut.

Genellikle eskiciler tarafından toplanan ve bakırcılara satılan eşyalar, bakır eşya işleme atölyesinde bu işin ustaları tarafından işlenerek satışa sunulur. Antika ve tarihsel eşyaları seven ve evlerinde vitrinlerine koyan, özellikle bayanların tercih ettiği bakır eşyalar oldukça değerli olabiliyor. Çocuklarının çeyiz sandıklarında yıllarca bakır eşya saklayan anne ve babalar mevcut durumdayken, evinizde bulunan bakır eşyaları atmak yanlış olacaktır. Zira eskici ve hurdacıların bile bulmakta zorlandığı bu kültürel eşyalar oldukça değerli olabilmektedir.

Eski bakır eşyalar daha değerli ve antika sayılıyor. Ancak, yenileri de üretilmiyor değil. Yeni üretilen bakır eşyalara verilen görünüm sayesinde sanki uzun süredir kullanılan tarihsel bir eşyayı andıran bakır eşyalarda oldukça alıcısı yüksek olan ürünler oluyor. Osmanlı döneminde kullanılan bu değerli eşyalar, ülkenin dört bir yanından toplanarak bakır eşya satıcıları, antikacılar, eskiciler ve 2. el eşya dükkanlarına satılıyor. Ardından işlenerek buralarda satılan bakır eşyalar sahiplerine kavuşuyor.

Zaman geçtikçe değerlenen bakır eşyalar birçok ünlü ismin evinde de yer alıyor. Özellikle klasik ev dekorasyonunu seven ünlülerin tercih ettiği bakır eşyalar, evin en gözde bölgelerinde yer alabiliyor.
Bakır eşyaları bu kadar değerli kılan ve kullanılmamasına rağmen satılmasını sağlayan ise tarihsel doku taşımasıdır.

Eğer siz de, bakır hayranı iseniz, www.SARKDEKORASYON.com’u ve Erzincan’da üretilen bakırların satışını yaptığımız mağazamıza ziyaret etmelisiniz..

Şark Köşeleri

 

 

 

 

 

 

 

Şark Köşesi Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Koltuk Döşeme

 


 
 
SEDİR ŞARK KÖŞESİ ŞARK ODASI MİNDER MODELLERİ YER MİNDERLERİ MİNDERLER OTURMA MİNDERLERİ SEDİR ŞARK KÖŞESİ SEDİR ŞARK ODASI
ŞARK ODASI MİNDERLERİ KÖŞE SEDİR SEDİR KANEPE MİNDER KOLTUK ŞARK KÖŞELERİ SEDİR MİNDERLERİ SEDİR MİNDER BAKIR EŞYALAR
BAKIR HEDİYELİK EŞYA BAKIR SEMAVER BAKIR ÜRÜNLER BAKIR HEDİYELİKLER BAKIR